Schrödihraní - léto 2022 2 (22.-26.8. 2022)

29.08.2022

Letní prázdniny, pondělí 22. srpna, 8.00, Schrödihranííí. Jupí! Schrödingerův herní klub startuje další týdenní příměstský tábor plný deskových a karetních her. To znamená 40 hodin hraní!

Prvním startovním dnem se prostřednictvím Dominionu pouštíme do budování vlastní říše. Nemáme nic než trochu peněz a tři malé statky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše mohou vzkvétat zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vybudováním monumentálního trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, kteří do svých služeb najímají milici, zloděje či zákeřnou čarodějnici, a tak je třeba rozšiřovat svoji říši co nejrychleji a s rozmyslem. Jen tak se můžeme stát pánem nejmocnějšího dominia. Mimo oceňovanou základní hru jsme měli možnost si vyzkoušet samostatně hratelné rozšíření Dominion: Intriky plus Dominion: Temné časy.

V úterý ráno vyrážíme na trek do amerických národních parků - hrajeme Parky, rodinnou společenskou hru, která je držitelkou řady ocenění. Ve hře se ujímáme dvojice turistů, kteří v různých ročních obdobích vyráží na výlety plné zážitků. Na svých výpravách využíváme výbavu, jako je dalekohled, pláštěnka, čutory, které vás osvěží, ale i fotoaparát, abyste si mohli odnést něco na památku. Při hře se kocháme krásami národních parků za doprovodu fenomenálních ilustrací Fifty-Nine Parks Print Series.

Další den se přesouváme do parku před budovou městské knihovny, abychom se utkali ve hře Mölkky, kterou s oblibou hrávali Vikingové. Hra je vhodná pro každého bez rozdílu věku, pohlaví a fyzické zdatnosti. Jedná se o původní finskou kolíkovou hru s jednoduchými, ale důvtipnými pravidly. Hází se házecím kolíkem na dřevěné kuželky ze vzdálenosti zhruba tří metrů. Body dostáváte buď za počet sražených kuželek, nebo v hodnotě čísla samostatně sražené kuželky. Kuželky se staví na místě, kam se zakutálí. Zvítězí ten, komu se jako prvnímu podaří získat přesně 50 bodů. Kdo však limit překročí, tomu klesá skóre na polovinu, tj. 25!

Ve čtvrtek, kdy na stůl přichází karetní hra Settlers: Zrod impéria, se jako hráči stavíme do čela jedné ze čtyř frakcí národů - Barbaři, Japonci, Římané a Egypťané. Za cíl máme pomocí stavby rozličných budov vytvořit mocnou říši. Následně chytře umisťovat dělníky do těchto staveb, a tak z nich získávat nové zdroje i schopnosti. Hra se hraje na pět kol, během kterých hráči provádí rozličné akce - objevování nových území, stavby budov, obchodování se zdroji, podmaňování si nepřátel, ... A za to vše získávat body a dovést tak svůj národ k vytouženému vítězství.

Závěrečným dnem se přesouváme do daleké budoucnosti. Hrajeme rychlou minimalistickou karetní engine building hru od českých autorů Terra Futuru. Tu jsme mimo jiné měli v době covidové možnost jako Schrödingerův herní klub testovat ještě před jejím vydáním. Budujeme města a průmysl a snažíme se dosáhnout co největší produkce, aniž bychom přitom svoji krajinu příliš znečistili. Hra má jednoduchá pravidla a svižné tempo, nikdo tak nemá při hraní čas se nudit.

Během volných chvilek jsme vyzkoušeli karetní hru pro dva hráče Jaipur a ztřeštěnou věcičku Yogi.

Příměstský tábor nám utekl jako voda. Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Každý z účastníků si domů odnesl novou deskovou hru jako odměnu. Schrödingerův herní klub děkuje školní jídelně ZŠ Edisonova za stravování, firmám Albi a REXhry za zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnajů.

Závěrem Schrödingerův herní klub zve nejen všechny nadšence a milovníky moderních her, ale i nováčky na Schrödihraní - podzim v termínu 26. -28. října.

Foto z akce

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!