Schrödihraní - léto 2020 2 (24.-28.8. 2020)

21.09.2020

Letní prázdniny, pondělí 24. srpna, 8.00, Schrödihranííí. Jupí! Schrödingerův herní klub startuje další týdenní příměstský tábor plný deskových a karetních her. To znamená 40 hodin hraní!

Prvním startovním dnem se prostřednictvím Dominionu pouštíme do budování vlastní říše. Nemáme nic než trochu peněz a tři malé statky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše mohou vzkvétat zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vybudováním monumentálního trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, kteří do svých služeb najímají milici, zloděje či zákeřnou čarodějnici, a tak je třeba rozšiřovat svoji říši co nejrychleji a s rozmyslem. Jen tak se můžeme stát pánem nejmocnějšího dominia.

V úterý, kdy na stůl přichází karetní hra Settlers: Zrod impéria, se jako hráči stavíme do čela jedné ze čtyř frakcí národů - Barbaři, Japonci, Římané a Egypťané. Za cíl máme pomocí stavby rozličných budov vytvořit mocnou říši. Následně chytře umisťovat dělníky do těchto staveb, a tak z nich získávat nové zdroje i schopnosti. Hra se hraje na pět kol, během kterých hráči provádí rozličné akce - objevování nových území, stavby budov, obchodování se zdroji, podmaňování si nepřátel,... A za to vše získávat body a dovést tak svůj národ k vytouženému vítězství.

Další den po ránu obsazují naší klubovnu armády ještěřích humanoidních národů Yrsa a bojových mnichů Čchun-laj. Pro všechny krvechtivé bojovníky se totiž chystá turnaj ve hře Siegestorm. Siegestorm je hra plná neustávajícího boje pro jednoho až čtyři hráče. Armády se vrhají proti sobě a střetávají se s nepřátelskými obránci ve snaze protivníka nadobro vyčerpat. Jedná se o svižnou a graficky velmi hezky provedenou hru se zajímavým herním mechanismem. Vy se stáváte veliteli, před nimiž leží nelehká rozhodnutí. Každá karta ve vašem balíčku může být použita několika způsoby a rozhodnutí, který způsob zvolíte, bývá někdy riskantní, někdy bolestivý a někdy obojí. Abyste ve hře uspěli, musíte zdroje svého nepřítele vyčerpat dříve, než se to samé přihodí vám.

Ve čtvrtek podnikáme vzrušující vesmírné dobrodružství s cílem objevit na hranici sluneční soustavy záhadnou devátou planetu. V kooperativní štychové hře Odysea: Společně k deváté planetě se jako astronauti účastníme vesmírného programu s 50 různými misemi uváděnými v palubním deníku. Uspět v nich lze pouze v případě, že dokážete spolupracovat jako tým. K překonání výzev a splnění vašeho úkolu je nezbytná komunikace. Ve vesmíru je vše však náročnější, než se na první pohled zdá.

Po občerstvení v podobě zapékaných těstovin se přesouváme na Divoký západ, kde nás čeká drsný život. Jako hráči hry Bang! na sebe bereme role pistolníků. Střílečky a honičky mezi desperády a šerifem jsou na denním pořádku. Šerif honí bandity, bandité střílí po šerifovi. Šerifovi pomocníci brání šerifa a jsou připraveni pro něj položit život. Kulky sviští kolem uší a vy musíte zjistit, kdo je kdo. Kdo z hráčů je pomocník šerifa? Kdo je bezcitný bandita? A kdo je odpadlík, který to hraje na obě stany tak, aby se stal novým šerifem? Cílem hry je vtipnou formou vystřílet role nepřátelské a přežít. Hra je velmi svižná, plná komunikace a humoru.

Závěrečný den v pátek ráno vtrhnou do klubovny hordy Orků z tundry, Fénixoví a Pralesní elfové, Rebelové, Mutanti, Padlé království vedené Red Talem a mnoho dalších národů Itharie. To se krvechtiví bojovníci nemohou dočkat turnaje ve Válkách vyvolávačů, kde jde o shromáždění silného vojska a jeho vrhnutí proti protivníkovi, sesílání mocných kouzel a zničení všech, kdo se vám opováží postavit. Jedná se o vzrušující karetní hru znázorňující zuřivou bitvu armád ve světě fantasy, kde se postavíte do role mýtických vyvolávačů. Armáda každého národa je jiná, takže hra za ni vyžaduje jinou strategii, důmyslně přizpůsobenou vlastním silným stránkám a slabinám nepřítele.

Příměstský tábor nám utekl jako voda. Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Každý z účastníků si domů odnesl novou deskovou hru jako odměnu. Schrödingerův herní klub děkuje Restauraci v parku za občerstvení, firmám Albi, Mindok a REXhry za zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnajů.

Závěrem Schrödingerův herní klub zve nejen všechny nadšence a milovníky moderních her, ale i nováčky na Schrödihraní - podzim v termínu 26. -30. října.

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!