Schrödihraní - jaro (24. -28. 2. 2020)

03.03.2020

Pondělí 24. února, 8.00, jarní prázdniny. Jupí! Schrödingerův herní klub startuje týdenní příměstský tábor plný deskových a karetních her. To znamená 40 hodin hraní!

Prvním startovním dnem se prostřednictvím Dominionu pouštíme do budování vlastní říše. Nemáme nic než trochu peněz a tři malé statky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše mohou vzkvétat zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vybudováním monumentálního trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, kteří do svých služeb najímají milici, zloděje či zákeřnou čarodějnici, a tak je třeba rozšiřovat svoji říši co nejrychleji a s rozmyslem. Jen tak se můžeme stát pánem nejmocnějšího dominia.

V úterý se pouštíme do náročnější strategické hry o budování civilizací. Hrajeme Tapestry. Hra má ,,diskutovaná" jednoduchá základní pravidla, úžasné výtvarné zpracování a nabízí nespočet herních možností a kombinací. Jde o vytvoření civilizace, jež se svou kulturou, vyspělostí a mocí navždy vepíše do dějin světa. Sami určíte cestu, kterou se budete ubírat - od počátků lidstva až po dalekou budoucnost. Jádrem hry jsou čtyři stupnice pokroku (vědy, technologií, objevitelství, vojenství), po kterých bude vaše civilizace během hry postupovat, a získávat stále větší a větší přínosy. Ruku v ruce s tím budete zvyšovat svůj blahobyt, budovat hlavní město, využívat svých jedinečných schopností, hromadit vítězné body a získávat karty tapiserie, jež budou vyprávět příběh vaší velkolepé civilizace.

Dalším dnem, kdy na stůl přichází karetní hra Settlers: Zrod impéria, se jako hráči stavíme do čela jedné ze čtyř frakcí národů - Barbaři, Japonci, Římané a Egypťané. Za cíl máme pomocí stavby rozličných budov vytvořit mocnou říši. Následně chytře umisťovat dělníky do těchto staveb, a tak z nich získávat nové zdroje i schopnosti. Hra se hraje na pět kol, během kterých hráči provádí rozličné akce - objevování nových území, stavby budov, obchodování se zdroji, podmaňování si nepřátel,... A za to vše získávat body a dovést tak svůj národ k vytouženému vítězství.

Ve čtvrtek se s dětmi ocitáme díky Azulu- krásné, barevné, rychlé a svižné hře pro celou rodinu v kůži mistrů obkladačů královského paláce v Evoře. Každý umělec, který je právě na tahu, si vybere z nabídky kameny jednoho dekoru a umístí je do své zásoby. V další fázi tahu pak kameny obkládá stěny paláce a dostává se tak k prvním bodům. Další bodíky získává za vytvoření určitých specifických vzorů a za dokončené série. Přebývající obklady znamenají mínusové body.

Po zapékaných těstovinách se v rolích neohrožených dobrodruhů pouštíme do hlubin jeskyně Taroca hledat diamanty. Diamant je svižná a třeskutě zábavná hra s velmi povedeným výtvarným zpracováním. Hráči se každé kolo rozhodují, jestli chtějí ve výpravě pokračovat, nebo si získané kameny odnesou do tábora. Každý krok je třeba zvážit, protože padnete-li do pasti, přijdete o nasbírané poklady. Často se ale ukáže, že kdo chce víc, nemá nic.
Páteční ráno obsazují klubovnu hordy Orků z tundry, Fénixoví a Pralesní elfové, Rebelové, Mutanti, Padlé království vedené Red Talem a mnoho dalších národů Itharie. To se krvechtiví bojovníci nemohou dočkat turnaje ve Válkách vyvolávačů, kde jde o shromáždění silného vojska a jeho vrhnutí proti protivníkovi, sesílání mocných kouzel a zničení všech, kdo se vám opováží postavit. Jedná se o vzrušující karetní hru znázorňující zuřivou bitvu armád ve světě fantasy, kde se postavíte do role mýtických vyvolávačů. Armáda každého národa je jiná, takže hra za ni vyžaduje jinou strategii, důmyslně přizpůsobenou vlastním silným stránkám a slabinám nepřítele.

Jarní prázdniny nám utekly jako voda. Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Každý z účastníků si domů odnesl novou deskovou hru jako odměnu. Schrödingerův herní klub děkuje Restauraci v parku za občerstvení, firmám Albi, Mindok a REXhry za zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnajů.

Závěrem Schrödingerův herní klub zve nejen všechny nadšence a milovníky moderních her, ale i nováčky na letní příměstské tábory Schrödihraní - léto 1 v termínu 6. -10. července a Schrödihraní - léto 2 v termínu 24. -28. srpna.

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!