Schrödihraní - jaro (14.-18.3. 2022)

21.03.2022

Pondělí 14. března, 8.00, jarní prázdniny. Jupí! Schrödingerův herní klub startuje týdenní příměstský tábor plný deskových a karetních her. To znamená 40 hodin hraní!

Prvním startovním dnem se prostřednictvím Dominionu pouštíme do budování vlastní říše. Nemáme nic než trochu peněz a tři malé statky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše mohou vzkvétat zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vybudováním monumentálního trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, kteří do svých služeb najímají milici, zloděje či zákeřnou čarodějnici, a tak je třeba rozšiřovat svoji říši co nejrychleji a s rozmyslem. Jen tak se můžeme stát pánem nejmocnějšího dominia.

V úterý dopoledne hrajeme Kingdomino. Díky této nenáročné, ale chytré rodinné strategické hře se přesouváme do středověku s cílem vybudovat to nejskvělejší království. V rolích mocných panovníků se každý z nás pokouší hledat nová místa pro rozšíření svých panství. Vysíláme posly na všechny strany. Je nezbytné prozkoumat veškeré druhy krajiny - jezera je třeba přeplout, lesy je nutné projít a bažiny nezbývá než přebrodit. Za nimi se bude dozajista nacházet lepší prostředí, které poskytne území plná míru a klidu. Vítězství v této jednoduché moderní hře si vydobyde hráč, jenž nejlépe zužitkuje prosperitu z různých druhů krajin a významných budov.

Po guláši s těstovinami k obědu zavaluje naši klubovnu ohromné množství koček všech druhů a barev. V extra roztomilé rodinné hře Kočičí klub, se vžíváme do rolí milovníků těchto domácích mazlíčků. V průběhu hry si dobíráme karty, které obsahují půvabné kočky, ale také krmivo, hračky, šantu kočičí, nebo kočičí kostýmy. Nejdůležitější však je obstarat pro svůj chov dostatečné množství toho správného krmiva. Tuto hru by měl povinně vyzkoušet každý, kdo má rád kočky!

Dalším dnem, kdy na stůl přichází kompetitivní rodinná hra My Little Scythe (Šampioni Jablečného království), prožíváme vzrušující příhody se svými dvěma figurkami zvířecích dobrodruhů v kouzelné zemi označované jako Jablečné království. Soutěžíme o to, kdo jako první získá čtyři poháry za úspěch v některé z osmi soutěžních kategorií dožínkových slavností. Ve svém tahu se hráči mohou pohybovat, hledat nebo tvořit. Tyto akce jim umožní zvyšovat své přátelství, získávat koláče, vylepšovat akce, plnit dobrodružství, učit se kouzla a doručovat safíry a jablka do hradu Stálestál. A když budou mít dost kuráže, možná se jim podaří zvítězit v koláčovém souboji.

Ve čtvrtek v naší klubovně řádí gigasaurus, roboop, mechadrak, emzák, astrotučňák a kyber kotě, aby se mezi s sebou utkali v souboji o nadvládu hlavního města Japonska. Je tak zahájen další z turnajů Schrödihraní - tentokráte v originální, humorné, oddechové hře Vládce Tokia. V této vzrušující interaktivní deskovce s propracovanou grafikou se rozhodně nudit nebudete. Stáváte se jednou z příšer, co bojují o nadvládu nad metropolí. Házíte kostkami a sbíráte symboly úderů, energie a léčení. S jejich využitím se pak snažíte zničit město získáním dvaceti destrukčních bodů nebo být jediným přeživším mezi příšerami. Při této hře se budete cítit jako hrdina z monsterfilmu!

V pátek ráno vyrážíme na trek do amerických národních parků- hrajeme Parky, rodinnou společenskou hru, která je držitelkou řady ocenění. Ve hře se ujímáme dvojice turistů, kteří v různých ročních obdobích vyráží na výlety plné zážitků. Na svých výpravách využíváme výbavu, jako je dalekohled, pláštěnka, čutory, které vás osvěží, ale i fotoaparát, abyste si mohli odnést něco na památku. Při hře se kocháme krásami národních parků za doprovodu fenomenálních ilustrací Fifty-Nine Parks Print Series.

Jarní prázdniny nám utekly jako voda. Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Každý z účastníků si domů odnesl novou deskovou hru jako odměnu. Schrödingerův herní klub děkuje firmám Albi a REXhry za zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnajů.

Závěrem Schrödingerův herní klub zve nejen všechny nadšence a milovníky moderních her, ale i nováčky na letní příměstské tábory Schrödihraní - léto 1 v termínu 4. -8. července a Schrödihraní - léto 2 v termínu 22. -26. srpna.

Foto z akce


© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!