PAX: Halloween (31.7.-14.8.2021)

27.10.2021

Ozývá se tep času a vchází temnota. Mariefred se třese v základech. Tajná magická knihovna ukrytá pod Kostelním návrším přitahuje zlé síly. Její ochrana slábne a svět se ocitá v ohrožení. Grim, bílý had, Moroděj, Noční můra, vodník, myling, spiritus, zákeřní impové... plány černé čarodějnice se pomalu mění ve skutečnost. Konec se blíží. Hladina magie a napětí stoupá.

TZ Větrník - Na letním dětském stanovém táboře Schrödingerova institutu nedaleko České Skalice od 31. července do 14. srpna trávilo část prázdnin 40 dětí ve věku od 6 do 15 let. Letošní celotáborová hra vycházela z desetidílné městské fantasy série PAX švédské spisovatelky Åsy Larssonové, Ingel Korsellové a ilustrátora Henrika Johnssonao o sourozencích Alrikovi a Viggovi ve světě nadpřirozených bytostí z hlubin staré severské mytologie, kde o dobrodružství a napínavé momenty rozhodně není nouze. Společnými silami jsme ochraňovali magickou knihovnu před černou čarodějnicí.

Stejně jako v loňském roce byly do programu zařazeny zajímavé hry a soutěže, rozdělené do mezioddílových, turnajových, individuálních klání a volitelných kroužků. Velkému zájmu se tradičně těšily etapové hry, kterým předcházely divadelní scénky sehrané vedoucími v působivých kostýmech. K nejoblíbenějším se zařadily např. Černá madam, Dívka ze záhrobí, Noční můra, Uchystání lektvaru či Čarodějnice. Hra, kdy jednotlivé oddíly musely v okolních hvozdech pátrat po magických složkách a po přípravě správné many povyšovat své jednotlivé členy na vyšší kouzelnické úrovně se specifickými schopnostmi.

Rovněž s velkým úspěchem pokračujeme v bobrování - lovu bobříků. Děti si tak mohly osvojit znalosti a dovednosti z mnoha oborů - atlet, botanika, dendrologie, ohně, orientace, střelec, turista, uzlování, zoologie, zdravověda a mnoha dalších. Kritéria pro splnění jednotlivých zkoušek byla nastavena dosti vysoko, takže úspěšní jedinci s odznáčky platili za těžké borce.

Na Radě Strážců jsme každý den se zatajeným dechem očekávali, kterou kletbu na nás černá čarodějnice sešle. Smáli se při četbě wc poesie a za hluboké noci navštěvovali posvátnou svatyni, kde jsme vyslýchali vzkazy od rodičů...

Myslím, že si tábor všichni dostatečně užili a příjemně tak strávili s přáteli a kamarády čtvrtinu letních prázdnin. Rád bych touto cestou ještě poděkoval všem, kteří nám s čímkoliv pomohli, ať s organizací a chodem tábora přímo na místě, sponzorskými dary či nemalými přípravami ještě před prázdninami.

Foto z akce

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!