Ledová Praha 2020 (31.1. -2. 2.)

03.02.2020

Na prodlouženou víkendovku o pololetních prázdninách do našeho hlavního města vyráží oddíl Stopařů v pátek 31. ledna vlakem brzy ráno. V jedenáct jsme na místě. Pozdravíme se s kamarády z letního tábora a společně se ubytujeme v tělocvičně ZŠ Jižní. Po malém občerstvení si už vyrážíme rozšířit své vědomosti o pražských kulturních památkách.

První naše kroky směřují do Poštovního muzea na stálou expozici známek a výstavu Ženy na poště. Odtud se přesouváme do Židovského muzea na prohlídku Pinkasovy synagogy, druhé nejstarší na území Prahy. Prohlédneme si expozici Dětské kresby z Terezína a Starý židovský hřbitov, kde je pohřben rabi Löw - stvořitel pražského golema. Po občerstvení horkým trdelníkem míříme na Staroměstské náměstí, kde prozkoumáme Staroměstskou radnice s orlojem, Týnský chrám, husitský kostel svatého Mikuláše na Starém Městě, palác Kinských, pomník mistra Jana Husa, Pražský poledník a dům "U Kamenného zvonu". Na Václavském náměstí se vyfotíme s Myslbekovou jezdeckou sochou sv. Václava a metrem se přesuneme na Vyšehrad, sídlo prvního českého krále Vratislava II. z konce 11. století. Prohlédli jsme si zdejší kostel sv. Petra a Pavla, pohřebiště zasloužilých českých osobností - hrobku Slavín, rotundu sv. Martina a Cihelnou bránu.
Sobotní dopoledne strávíme v Muzeu čokolády. Plníme interaktivními úkoly a aktivity, odhalujeme tajemství čokolády, skoukneme film o její produkci, zastavíme se v čokoládové dílně a sledujeme, jak se vyrábí pravé belgické pralinky a HLAVNĚ ochutnáváme a ochutnáváme. Na workshopu si každý ještě vyrobíme čtyři malé čokolády na doma. Po nepočitatelném množství burgerů, hranolek, kuřecích kyblíků a bezedných kelímků navštěvujeme na Kavčích horách Galerii Rohlík s Výstavou království a kus pohádky k tomu, kde se snažíme stát novým vládcem říše pohádek. Od 18. hodiny sedíme v Kongresovém centru Praha a užíváme si benefiční koncert Děti dětem.
Poslední den v Praze zavítáme do Galerie Tančící dům na výstavu Bořka Šípka a prohlédneme si budovu Národního divadla. Poté již následuje po třech fantastických dnech v našem hlavním městě zpáteční cesta domů.

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!