Kyvadlo - turnaj SLDH 6/10 (19.12.2020)

04.01.2021

Sobotní dopoledne, 19. prosince, 9.30. V klubovně SI ve Varnsdorfu zasedá rada mocných šlechticů, aby se tomu, komu se podaří rozhoupat nehybně visící kyvadlo, mohl stát Věčným králem země Dünyi. Je tak zahájen závěrečný turnaj Severské ligy deskových her pořádané deskoherními fanoušky Schrödingerova herního klubu Varnsdorf - tentokráte v beztahové strategii v reálném čase ve hře Kyvadlo.

Ve hře, jež nemá složitá pravidla, avšak na její plné rozhýbání a osvojení možností potřebujete přeci jen určité zkušenosti, budete umisťovat své služebníky na akce, abyste za ně následně dostali nezbytné suroviny a další výhody. Za získané zdroje a hlasy následně postupujete na čtyřech stupnicích vítězství: moci, věhlasu, popularity a legendárního úspěchu. Co však činí Kyvadlo jedinečným je zapojení času, který v této hře hraje zásadní roli. Hra se totiž nehraje na klasické tahy, jak jsme zvyklí, ale vše probíhá v reálném čase, kdy je veškerý váš postup hrou řízen trojicí přesýpacích hodin. Hráči zde tak musí uvážlivě dělit svůj čas mezi prováděním rozmanitých akcí a pečlivou analýzou a plánováním. Rychleji neznamená vždy lépe. Vítězem se stane ten, kdo svůj čas rozvrhne a využije nejefektivněji, ne hráč s nejrychlejšími reakcemi.

Každý účastník turnaje měl možnost předvést své síly celkem ve třech zhruba sedmdesátiminutových kolech. Věčným králem se po čtyřhodinovém hraní stává Tomáš Rosa. Na druhém a třetím místě se umístili Matyáš Brož a Radek Greňo.

Na samém závěru turnaje Schrödingerův herní klub vyhlásil a odměnil pět nejlepších hráčů za uplynulý ročník Severské ligy deskových her 2020, který musel být z důvodu corana krize zkrácen o čtyři zápasy. Vítězná pětice ve složení Martin Hoško (50), Tomáš Rosa (43), Radek Greňo (33), Nikola Kolková (31) a Matyáš Brož (26) si domů odnesla novou hru.

Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Schrödingerův herní klub děkuje firmě Albi za zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnaje.

Závěrem zve Schrödingerův herní klub nejen všechny nadšence a milovníky deskových a karetních her, ale i nováčky na sobotu 16. ledna na první turnaj Severské ligy deskových her 2021. PŘIJĎTE SI ZAHRÁT!

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!