Karty mrtvého muže - turnaj SLDH 3/10 (17.3.2019)

17.03.2019

Severská liga deskových her pořádaná deskoherními fanoušky Schrödingerova herního klubu Varnsdorf si na nedělní dopoledne 17. března přichystala další z turnajů - tentokráte v dobrodružné karetní hře Karty mrtvého muže.

V pravidlově jednoduché, svižné, strategické karetní hře se vžíváme do kůže pirátů bažících po co největší kořisti pod sluncem. Klíčovým mechanismem každého kola ve hře je otáčení karet z vrchu balíčku a využití schopností daných karet. Hra je plná riskování a napětí. Vaše kolo končí, jakmile vyložíte jeden ze symbolů podruhé. Pak přijdete o vše, co jste doposud získali. Právě ve správném rozhodnutí, kdy ještě hrabat karty a kdy přestat, je největší dilema této hry. Ovšem ve zdrženlivosti zdejší strategie též netkví, protože pokud jste příliš opatrní, odvážnější protihráči vás lehce přebijí silnějším a úspěšnějším tahem.
Každý účastník turnaje měl možnost předvést své síly celkem v pěti kolech po třech hrách s využitím různých variant hry. Nejlepším hráčem se po čtyřhodinovém hraní stává Tomáš Rosa, na druhém a třetím místě se umístili Antonín Šimek a Patrik Lux.
Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Schrödingerův herní klub děkuje ZÁJA Centru za poskytnuté prostory a firmě Mindok za zapůjčení herních setů a odměny pro výherce v podobě krásných deskových her.
Závěrem zve Schrödingerův herní klub nejen všechny nadšence a milovníky deskových a karetních her, ale i nováčky na neděli 28. dubna na čtvrtý turnaj Severské ligy deskových her ve hře Kanagawa. PŘIJĎTE SI ZAHRÁT!

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!