Dominion turnaj Liberec (15.10.2022)

18.10.2022

Pošmourné podzimní sobotní ráno, 9.20. Scházíme se na vlakovém nádraží a míříme do Liberce na turnaj v legendární karetní hře Dominion, pořádaný klubem deskových her Gryf.

Ponořením do hry samotné se ocitáme na počátku budování vlastní říše a nemáme nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán. Říše pomalu začíná vzkvétat zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vybudováním monumentálního trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, kteří do svých služeb najímají milici, zloděje či zákeřnou čarodějnici, a tak je třeba rozšiřovat svoje panství co nejrychleji a s rozmyslem. Jen tak se můžeme stát pánem nejmocnějšího dominia. Jednoduchý a netradiční herní princip, rychlá herní doba a spousta strategických možností dělá z Dominion jednu z nejlépe hodnocených her světa. V průběhu turnaje máme možnost si vyzkoušet mimo základní sadu mnoho různých rozšíření, jako například: Dominion: Intriky, Dominion: Roh hojnosti, Dominion: Temné časy, Dominion: Alchymie, Dominion: Vzdálené kraje, Dominion: Prosperita či Dominion: Pobřeží.

Každý účastník turnaje měl možnost předvést své síly celkem ve čtyřech zhruba hodinových kolech. Nejlepším vládcem se stává Karolína Stráníková. Druhé místo obsazuje Miroslav Kalina a třetí končí varnsdorfský Matěj Svoboda ze Schrödingerova herního klubu.

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!