Doba kamenná - turnaj SLDH 10/10 (15.12.2019)

15.12.2019

Nedělní deštivé dopoledne, 15. prosince, 9.30. Klubovna SI ve Varnsdorfu se proměňuje do nelítostné doby kamenné. Chýše, pazourek, sběr bobulí, lov mamutů,... Je tak zahájen závěrečný turnaj Severské ligy deskových her pořádané deskoherními fanoušky Schrödingerova herního klubu Varnsdorf - tentokráte v budovatelské rodinné hře Doba kamenná.

Každý z hráčů se ocitá v roli náčelníka, jež má za úkol, vést co nejlépe svěřené lidi. Pro všechny své členy musí obstarat dostatek jídla. Buďto vyrazit na lov, nebo se pokusit vypěstovat obilí na prvních zoraných polích. Civilizace se pomalu začíná rozvíjet, a aby rozvoj probíhal i nadále, je třeba pomocí prvních nástrojů pokácet dostatek dřeva, vykopat a vytěžit kámen, jíl a zlato. Pak jako náčelníci můžeme dále rozšiřovat vesnici, získávat kvalitnější nástroje a další civilizační výhody. K úspěchu kmenů je třeba dobré plánování a také kousek štěstí.
Každý účastník turnaje měl možnost předvést své síly celkem ve třech zhruba šedesátiminutových kolech. Nejlepším náčelníkem se po čtyřhodinovém hraní stává Ema Rosová. Na druhém a třetím místě se umístili Martin Hoško a Tomáš Rosa.
Na samém závěru turnaje Schrödingerův herní klub vyhlásil a odměnil pět nejlepších hráčů za uplynulý ročník Severské ligy deskových her 2019. Vítězná pětice ve složení Tomáš Rosa (88), Martin Hoško (73), Ema Rosová (51), Veronika Říhová (51) a Nikola Kolková (42) si domů odnesla novou hru.
Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Schrödingerův herní klub děkuje firmě Mindok za zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnaje.
Závěrem zve Schrödingerův herní klub nejen všechny nadšence a milovníky deskových a karetních her, ale i nováčky na sobotu 18. ledna na první turnaj Severské ligy deskových her 2020. PŘIJĎTE SI ZAHRÁT!

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!