Albi Game Day Varnsdorf (16. 10. 2022)

24.11.2022

V neděli 16. října uspořádal Schrödingerův herní klub na ZŠ Východní Albi Game Day, svátek pro všechny hráče moderních deskových a karetních her z okolí Varnsdorfu.

Účastníci si mohli zahrát poslední novinky, ale i vyzkoušet zbrusu nové či dokonce ještě nevydané deskové hry. Pro návštěvníky byla na stolech přichystána dvacítka krabic. Mezi nejhranější se zařadil Ovocný ráj, kde na svém ostrově hospodaříte s prostorem a časem. Pomocí sběračů sklízíte šťavnaté ovoce a odvážíte ho loďmi pryč, nebo pořizujete licence k výnosnějšímu podnikání v branži. Velký úspěch mělo také Akvárko, původní česká rodinná karetní hra, ve které tvoříte akvárium plné zajímavých rybek. Na stůl nemohly nepřijít Parky a k nim připravované rozšíření Parky: Do divočiny, jež přináší nové karty parků, čutor, období, nové figurky a řadu dalších komponent, jimiž můžete svoji hru obohatit.

Hry se hlavně hrály, ale došlo i k oznámení dalších novinek. Pokud jsou deskové hry vaším koníčkem, můžete se v brzké době těšit na tituly jako: Catan: Úsvid lidsta, kde jde o novou samostatně hratelnou variantu Catanu, ve které se zhostíte vedení pravěkých lidí na jejich cestě k civilizaci; Dva bratři - původní česká hra, kde se výstavbou království snažíte stát lepším panovníkem; Velká čínská zeď - obří strategická eurohra od Awaken Realms, která zavede hráče do staré Číny, kde musí společně, a přitom každý sám za sebe, vzdorovat nájezdům krvežíznivých hord a mnoho dalších her.

Albi Game Day nám utekl jako voda. Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. Schrödingerův herní klub děkuje firmě Albi za zapůjčení herních setů a ZŠ Východní za poskytnutí prostor.

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!