Zápisky posledních dětí na Zemi

Vážení rodiče, v našich Zápiscích posledních dětí na Zemi si budete moci (snad) každý den přečíst, co vaše ratolesti na našem zombí táboře prožívají. Omluvte prosím chyby, kterých bude pravděpodobně nemálo, zápisky vytváříme v pozdních nočních hodinách.

PÁTEK 10.8. - BITVA S BLARGEM

V noci se deset táborníků pokusilo o získání letošního posledního odznáčku - odznak odvahy. Všichni se vrátili celí, bez újmy na těle i na duši.
Dnešek je tak trochu zvláštním dnem. Je to poslední táborový den, který si musíme naplno užít. Trochu nám to kazí počasí. Zatáhlo se a celý den střídavě prší. Nic nám ale nezabránilo vyrazit na zombíky, kteří se opět potulují v těsné blízkosti tábora. Doufáme, že zítra si dají pokoj a nebudou na nás útočit, abychom stihli autobus a mohli bezpečně dorazit domů.
Po snídani se chystáme na závěrečnou bitvu, na kterou se těšíme celých čtrnáct dní. Oprášili jsme koule, nachystali štíty a vyrážíme. Bojují mezi sebou dva velké týmy - oranžoví se spojili s modrými a červení s černými. První tým bojuje na straně Posledních dětí na zemi, druhé družstvo se stává posluhovačem mocného netvora Blarga. Bohužel v této vřavě vyhrává zlo - Blargovi přívrženci.
Po obědě začínáme balit věci do kufrů, igelitek, batůžků a všeho, co nám slouží k uskladnění oblečení. Větší pomáhají mladším a tvoří se tak skvělé pracovní dvojice :-) Těsně před svačinou přichází slavnostní okamžik. Nástup, na kterém se rozdají poslední odznaky postapokalyptického úspěchu - bobříci. Byly vyhlášeny výsledky dnešní etapové hry a vyhlášen celkový vítěz letošní celotáborové hry Zombíci - první hryznutí 2018. Jste zvědaví, jak to dopadlo? Na první místo se probojovali červení Srdcežrouti, asi chyba v Matrixu :-) Vyfoukli tak místo oranžovím Nemrkvákům, kteří o dvě zvířátka skončili na druhé příčce. Třetí jsou modří Krotitelé zombí - zůstává jim 15 zvířátek. Mozkocuci - černí ochránili 9 zvířátek, bohužel to stačilo na čtvrté místo. Každý oddíl si vybral dort, který byl jako odměna.
Po výborné dortové svačině přichází další táborová tradice - ,,jarmark". Podle množství kapek v čutoře se řadíme do řady a vybíráme odměny (sladkosti, bižuterie, hračky, plyšáci). Každý obyvatel stromového domu si přišel na své.
Po večeři nám ještě zbývají poslední volné chvilky, které využíváme k míčovým hrám a odpočinku. Protože opět začíná pršet, promítáme film v jídelně na stanovou celtu.
Večer po setmění se ještě uskuteční průvod zombí s lucerničkami. Poslední letošní tradicí je iluminace. Umístíme svou lucerničku tam, kde se nám po čas tábora nejvíce líbilo. Bude to u marodky? Nebo u kuchyně či ve stanu? Necháme se překvapit po setmění.
- Lynne Reedová, zombieředitelka, stromový dům, 20.20

ČTVRTEK 9.8. - QUINTŮV SEZNAM: CHIPSY

6:00 hod. většina obyvatel stromového domu vstává a ruší ostatní spící. A to se nedělá. Pak nemáme sílu na boj a na hry. Proto v 7:00 hod. místního zombíjského času vybíháme na dlouuuuuuuhou cestu, abychom se unavili. Fuuuj!!! Bylo to úmorné, ale přežili jsme tu drsnou rozcvičku.
Po snídani, která byla sladká (houska s marmeládou), se píská další zahájení bobříku. HLADOVKA. Všichni se na ní těší celý tábor, a většina ani netuší, jak tvrdá je to zkouška. Menší musí vydržet do 20:00 hodin bez jídla, jen o pití. Čeká je dvanáct hodin hladu. Velcí to mají daleko, daleko horší. Ti hladoví až do zítřejšího rána. Dvacet čtyři hodin bez jídla. No, kdo to dá??? Někteří skončili svůj boj s hladem hned obědem, jiní vydrželi do odpoledne, kdy si dali sladké bonbony.
Na dnešní den byla vyhlášena extra soutěž - ZHYBNI SI. Kdo dá nejvíce shybů na hrazdě? Vítězem je J. Sorád a M. Svoboda. Nikdo je nepřekonal. Po velké námaze jsme se chladili v potoce.
V poslední divadelní scénce jsme viděli Jacka s Dirkem, jak je honí mlsná. Protože jim došly chipsy, vyrážejí do obchodu, aby si nějaké obstarali. Co čert nechtěl, obchod je plný zombíků. Naši hrdinové jim statečně uhýbají a schovávají se pod regály. Když si seženou dostatečnou zásobu této pochutiny, ozve se pronikavý skřekot Blarga, který stále čenichá po Jackovi a snaží se ho sežrat. Naštěstí vše dobře dopadlo a Jack vyvázl bez újmy.
V dnešní etapové hře mají všechny týmy jednoduchý úkol. Sebrat zombíkům uvíznuvšiv v obchodě zásobu brambůrků, solených, slaninových, česnekových, paprikových a dalších. Dnešní celkové skóre je následující. Nejvíce chipsů nasbírali červení - 128ks. Druzí černí - 116ks. Třetí oranžoví - 111ks. Čtvrtá příčka dnes patří modrým - 98ks. Byl to těžký boj, ale vyhráli ti nejlepší.
Před večeří ještě zbývá čas na jednu táborovou tradici - Křest nováčků. Celkem 20 lidiček, kteří jsou na našem táboře poprvé si projdou ,,peklem". Nejprve musí obětovat kus sebe stromovému domu. Je jim ustřihnuto kus vlasů. Musí vypít mozkomíšní mok a proplazit se vodním příkopem, který chrání stromový dům. Všichni si svůj křest naplno užili.
19:30 se píská večeře - buchtičky se šodó. Znamená to, že malým táborníkům končí hladovka. Velcí jen toužebně koukají sousedům do ešusu a srkají tekutiny, které jsou během této zkoušky nejdůležitější.
Večer se pomalu blíží a tma se snáší nad tábor. Poslední bobřík, který se letos uskuteční, je bobřík odvahy. Nejstrašidelnější postapokalyptický odznak. Kdopak se o něho pokusí?
- Lynne Reedová, zombieředitelka, stromový dům, 20.50

STŘEDA 8.8. - OKSINDLENCI

7:30 - jako již tradičně jsme skolili pár nahnilých zombíků, kteří se dostali nebezpečně blízko našemu stromovému domu. I dnes se nám podařilo hrozbu úspěšně zažehnat.
Po snídani proto můžeme vyrazit na další turnaje. Jeden se nazývá Bränball, druhý Bojová hůl. V celkovém pořadí se jednotlivé oddíly umístili následovně: 1. oranžoví, 2. černí, 3. modří, 4. červení.
Co se nám ještě podařilo? Psali jsme ohromně těžký test. Test ze zdravovědy. A psali ho ti, co stůj co stůj, chtěli získat bobříka. Někdo byl úspěšnější, jiný už méně. Protože nám zbylo trošku času před obědem (bramborová kaše a řízek - mňaaam mňaaam) čekalo nás další překvapení. Každý z bojovníků proti rozkládajícím se smradlavým mrtvolám dostává balíček karetní hry Scratch Wars. Byla vysvětlena pravidla a následně odhaleno tajemství, jaká kartička se v balíčku skrývá. Balíčky karet věnovala na tábor společnost Notre Game s.r.o., které tímto děkujeme za štědrý sponzorský dar.
V rámci odpočinku během poledního klidu si někteří vyprali špinavé prádlo a zahrálo pár deskovek či karetních her. I dnes je obrovské teplo, proto přichází překvapení číslo 2. Dostáváme zmrzlinu, kterou nám na tábor přivezla sama paní ředitelka SI - G. Doušová. I jí tímto moc děkujeme a vzkazujeme, že zmrzlina všem nesmírně chutnala.
Jste zvědaví, co se dnes dělo na prknech, co znamenají slávu? Prozradíme. V divadle jsme byli svědky útoku krvelačných Oksindlenců. Jsou to létající obludy s ostrými tesáky a našedlou, odlupující se kůží. Chtěli si pochutnat na Jackovi a June, ti je úspěšně zahnali. Proto se Oksndlenci pustili i do zombíků, aby přežili z jejich nahnilého masa.
Cílem dnešní etapové hry je nasbírat co nejvíc Oksindlenců, vykuchat je, odhalit jejich tajemství v samotných útrobách a rozluštit hádanky. Které družstvo bylo nejúspěšnější? Nejvíce se zadařilo Oranžovým, dále modrým, černým a na posledním místě se umístili červení.
Osazenstvo stromového domu usíná na celtě uprostřed tábora u promítajícího se filmu na celtě zavěšené v korunách stromů.
- Lynne Reedová, zombieředitelka, stromový dům, 23.58

ÚTERÝ 7.8. - ZATOPENÍ VODNÍHO PŘÍKOPU

Zombííííí!!! Zombíííí!!!! Opět na nás útočí, ani den po výletu si nedají pokoj. Nedá se nic dělat, musíme je jít porazit. I když po včerejším celodenňáku to bylo značně náročné.
Po snídani se vydáváme do našeho divadelního sálu, kde už jsou nachystaní herci a herečky. V dnešní epizodě se shledáváme se ztracenou June del Torrovou, která společně s Jackem a Dirkem přichází do jejich stromového domu. Následně se všichni domlouvají, že by jejich pevnost potřebovala další protizombícká opatření. Rozhodnou se tedy vykopat příkop, který naplní vodou. Spolehlivá ochrana proti hnijícím nemrtvým.
Etapová hra, která nese název Zatopení vodního příkopu, pak pokračuje ve stejném duchu. Úkolem bojujících týmů je naplnit vodní příkop, který je ochrání před zombí. Po uplynulém náročném dni byli všichni znaveni, ale příkop se podařil naplnit. Vítězství patří oranžovým Nemrkvákům, druzí jsou dnes modří Krotitelé zombí, třetí červení Srdcežrouti a čtvrtí černí Mozkocuci.
Během oběda přijíždí do tábora překvapení. Doráží za námi mobilní lezecká stěna. Chvilku si proto dáme polední klid, pak vyrážíme na rychlé zchlazení do potoka a hned potom se to rozjíždí. Jdeme na stěnu. Někteří si troufnou až na vrchol, jiní se zastavují trošičku níže.
Zároveň se pět dobrovolníků rozhodlo přihlásit na plnění bobříka škrábání brambor. Jejich cílem je oloupat 25 kg brambor. Jejich tempo je vražedné. Jejich útočiště je lavička před kuchyní. Po hodince je celý pytel zdolán.
Než bude večeře, vysvětluje nám paní zdravotnice základy první pomoci, protože zítra budeme psát test. Teda jen někteří, jsou to dobrovolníci, kteří touží po odznaku zdravotníka. Uvidíme, jak budeme úspěšní.
K večeři jsou vynikající bramboráčky a nutná lázeňská koupel v místních sprchách. Konečně se stromovým domem line vůně mýdla a šampónu.
Nad naše tábořiště se snáší večer a my zakončujeme den poslechem další kapitoly z naší knihy Poslední děti na zemi. Jak to asi bude pokračovat s našimi hrdiny dál?
- Lynne Reedová, zombieředitelka, stromový dům, 22.20

PONDĚLÍ 6.8.

Po likvidaci hnijících zombíků potulujících se v okolí tábora a rychlé snídani vyrážíme na celodenní výpravu do mrtvé zóny. Po prázdných ulicích předměstí České Skalice se rozléhá praskání kostí a hladové sténání nestvůr. Opatrně kráčíme po zelené turistické značce k Viktorčině splavu, babiččinu domečku, babiččinu sousoší, stánkům se suvenýry až na rozhlednu Žernov. Následuje posilnění houskou s pořádným kusem salámu a výstup na vrchol. Dohlédneme až do Krkonoš a unášíme se pohledem na naší nejvyšší horu Sněžku.
Od rozhledny míříme zpátky pod splav, kde se přidáváme k stovkám malým okounům a plotic v reji v křišťálově průhledné vodě řeky Úpy. Po čvachtačce míříme po červené k zámku v Ratibořicích, Penny ve skalici a stále po stejné turistické značce zpátky do tábora. První okruh. 19 kilometrů.
27 uchazečů o postapokalyptický odznak úspěchu turisty se v 18. hodin ihned po návratu vydává na druhé kolo. Zpátky do stromového domu se vracíme ve 21.45 s několika členy se slzy na tvářích. V táboře už všichni spí, tak zhltneme rizoto a odebíráme se s bolavýma nohama na lože.
- Quint Baker, správce stromového domu, 23.30

NEDĚLE 5.8. - POSTAPOKALYPTICKÝ ODZNAK ÚSPĚCHU: PANNA V NESNÁZÍCH 2 (ŠKOLA NA KOPCI)

Neděle. Ani dnes se ranní probuzení neobešlo bez útoku hnijících, mozkuchtivých zombí. Po snídani se na nás spustil lijáček, který naštěstí trval jen hodinku. Proto nám nic nezabránilo vydat se na další stanoviště, kde jsme trénovali činnosti a aktivity, nutné k přežití v apokalyptickém světě. Utkali jsme se v disciplínách: hod žiletkou, ,,mrštěné voko", vzteklá noha, vřetení kost, záchrana?, zahnívající prst, tři zuby do hrudi.
V 9:00 hod. místního času byl zapískán další těžký úkol. A to získat odznak postapokalyptického hrdiny - mlčoch. Na tuto těžkou zkoušku se přihlásil celý tábor bez dvou. Ale, zkoušeli jste někdy celý den nemluvit? Během první půl hodiny začali odpadávat první uchazeči o tento odznáček. Do večera zbylo cca 5 lidí, kteří stále nemluví, a nic je nemůže zlomit. Jsou to uchazeči ze starších, tak musí mlčet až do zítřejšího rána. Z mladších účastníků zbyl jeden jediný, který mlčel do 21:00.
Po obědě opět sprchlo, proto jsme hráli hry v jídelně. Velice rychle se bouře přehnala, a my jsme mohli hrát i venku.
V divadle jsme dnes byli svědky několika velice akčních a bojových scén mezi Jackem a Dirkem, na které útočilo nespočetné množství zombí a oblud, např: Buldozáci, zombí koule, Červůra, Oksindlenec, mládě Oktozrůdy a Blarg. Krev jim tuhne v žilách, skoro se nedokáží ani nadechnout. Oba naši hrdinové se však dostávají na místo, kam směřují, a to na vysoký kopec, kde se nachází June - Jackova tajná láska.
Úkol v dnešní etapové hře byl jasný. Konečně nalézt June del Torrovou, která se na počátku apokalypsy schovala ve škole na kopci. Dnes se opět zadařilo modrým Krotitelům zombí, druzí jsou červení Srdcežrouti, třetí černí Mozkocuci a čtvrtí oranžoví Nemrkváci.
Po večeři si všichni chystáme batůžek, protože zítra vyrážíme na celodenní výlet. Snad se počasí umoudří a po cestě nezmokneme. Zbývá nám dost času na to, abychom si ještě zahráli míčové a pohybové hry.
- Lynne Reedová, zombieředitelka, stromový dům, 22.29

SOBATA 4.8. - OKTOZRŮDA

Venku je strašidelno, až se všem z toho svírá zadek. Zachraň se, kdo můžeš!!! Útoky zombí se stále zintenzivňují a jejich četnost a krvežíznivost se zvyšuje. Tentokrát nás obklíčili ze dvou stran, od ohniště i z volejbalového hřiště. Dnes byl nejúspěšnější zombíkobijec Láďa Pařenica, který skolil 11 zombíků.
Po snídani přišly na řadu další dva turnaje. Zombíball a Zombí věž. Družstvo, které v konečném součtu prohraje, odevzdává kapičku vody ze své čutory. Někteří už o svou zásobu vody přicházejí. Ti lehce podlehnou nákaze a nakonec se z nich stanou zombí. Dnes jsou výsledky vyrovnané. Na prvním místě skončili oranžoví, druzí červení, třetí černí a čtvrtí modří.
Po obědě se malinko zatáhlo, ale to nám nezabránilo vlézt do potoka na zchlazení. Než nás zastihl drobný deštíček, stihli jsme získat další odznak postapokalyptického hrdiny - tentokrát rostliny. Dnes jsme byli úspěšnější a získalo tento odznak 9 členů našeho stromového domu.
Dnešní divadlo známých a oblíbených kočovných herců nám představilo scénku, kdy extra klasa hubič monster Jack s kamarádem Dirkem musí bojovat proti Oktozrůdě. Je to neskutečný netvor, který má mnoho chapadel a vylučuje odporný páchnoucí sliz. Našim hrdinům se postupně podařilo odseknout jedno chapadlo za druhým. Ale tak úplně vyhráno neměli. Jack se s jedním useknutým chapadlem potýkal, chtělo ho uškrtit. Ale byl úspěšný. Sice ho Oktozrůda zavalila hektolitrem smradlavého slizu, ten se však použije jako odpudidlo proti zombíkům.
V odpolední etapové hře se všechny týmy snažily ulovit co nejvíce zrůd. Z jejich slizu se pak vyrobí odpudivý elixír, který ochrání stromový dům. Na konci hry se nám rozpršelo, tak jsme se schovali do stanů. Ovšem, než skončila večeře, bylo po dešti a my hrajeme míčové a pohybové hry v táboře.
Dnešní pořadí v etapové hře je následující: První modří Krotitelé zombí, druzí oranžoví Nemrkváci, třetí černí Mozkocuci, čtvrtí červení Srdcežrouti.
Jelikož se nám tu objevilo malé blátíčko, tak se dnes nekoná promítání. Snad zítra :-)
- Lynne Reedová, zombieředitelka, stromový dům, 22.22

PÁTEK 3.8. - JACK JDE NA PUMPU

Sakra, další ráno, kdy musíme neprodleně odrazit útok krvelačných zombí. Další ráno, kdy na nás ty potvory útočí a chtějí naše mozky. Naštěstí už jsou naše smysly dosti vytrénované, tudíž se nám hrozbu daří odvrátit.
Ale musíme se stále cvičit a trénovat v boji na dálku i na blízko proti hnijícím mrtvolám. Proto dnes zahajujeme tvrdý trénink ve střelbě čímkoliv. Například střelba foukačkou do zombího oka, čímž ho nepochybně dost oslabíme, střelba ze vzduchovky, flusačky, z luku, hod kladivem, abychom rozdrtili zombí mozek, střelba katapultem, hod za hlavu, to kdybychom zdrhali a nutně potřebovali setřást pár zombí vzadu.
Zároveň jsme si dnes někteří sáhli pro další postapokalyptický odznak "střelce". Získali ho však pouze tři obyvatelé stromového domu.
Po obědě nastává tradiční šplouchání v potoce a sprchování pod hadicí. Hrajeme deskové hry a samozřejmě píšeme dopisy domu, jak to vypadá na našem bojišti.
V dnešním divadýlku jsme byli svědky útoku hrozivých mrtvolných páchnoucích zombí na ,,Velkou mámu", ve které seděl Jack s Dirkem, když hledali benzín. Hravě si s celou hordou poradili. Vycucili několik převrácených vraků aut, z nichž obyvatelé nestihli uprchnout. Své zásoby benzínu ukořistili a mohli se tak v klidu vrátit do stromového domu.
To byl ostatně i úkol našich týmů. Najít zásobárnu a ,,ulovit" co největší zásoby benzínu, který je potřeba k ultra rychlému úniku před mrtvolami ve Velké mámě. První místo obhájili včerejší vítězové - oranžoví Nemrkváci, červení Srdcežrouti jsou druzí. Třetí modří Krotitelé zombí a čtvrtí černí Mozkocuci. Doufáme, že černí zítra prolomí neštěstí a povede se jim lépe v další hře.
Po večeři přichází kulturní chvilka. Větrník hledá zombíka s talentem. Přihlásit se může kdokoliv s čímkoliv. Program se celkem protáhl, protože vystupujících bylo mnoho. Mezi nejzajímavější vystoupení patří: herecká scénka ,,Zakázka na Kasrana". Zombie parodie. Zombíband, okénko poesie, zombí Sněhurka a spousta dalších.
- Lynne Reedová, zombieředitelka, stromový dům, 23.50

ČTVRTEK 2.8. - POSTAPOKALYPTICKÝ ODZNAK ÚSPĚCHU: PANNA V NESNÁZÍCH 1

Pooooplach!!! Pooooplach!!! Pooooplach!!! Horda mozkuchtivích zombíků opět útočí na bezprostřední okolí stromového domu, tentokrát přicházejí od ohniště. Proto jsme nuceni okamžitě vyskočit ze spacáků a ty hnijící mrtvoly neprodleně zlikvidovat.
Po odražení této hrozby a po skvělé snídani se chystají všechny "Poslední děti na zemi" k zombí turnajům. Utkáváme se v míčových hrách: Dutá hlava a Srdce na pravém místě. V konečném součtu bodů se vedení ujímají červení, na paty jim šlapou oranžoví, modří, černí.
Po povinném poobědovém sprchování pod hadicí a zchlazení dětí v potoce mají všichni šanci získat další odznak postapokalyptických hrdinů za poznání dvaatřiceti stromů a keřů. Splnili tři.
V dnešním díle divadelního představení jsme svědky toho, jak se Jack Sullivan snaží najít a zachránit svojí tajnou lásku June del Torrovou. Po městě nachází kusy jejího oblečení a doufá, že jí nesežrali zombíci nebo se jím sama nestala. Vlastně i to je náš úkol v dnešní etapové hře. Hodinu a půl hledáme kousky Juniného oblečení v lese, na louce i u strašidelného mlýna, kde zrovna přebývá obří skupina mrtváků. Po nalezení všech potřebných kusů oblečení získáváme šifru, kterou musíme vyluštit a zjistit, kde se June před zombí ukrývá. Dnes se zadařilo oranžovým Nemrkvákům, druzí červení Srdcežrouti, modří Krotitelé zombí a bohužel, včerejší vítězové - černí Mozkocuci, se dnes propadli na poslední místo.
Po skvělé večeři - halušky, se spouští smršť oblíbených míčových a sportovních her. Následně se vydáváme na čtení, abychom se dozvěděli, jak pokračuje příběh našich hrdinů. A protože se nás stále drží krásné počasí, uléháme na plachtu pod širák a usínáme u komedie Špunti na vodě. Dobrou noc!
- Lynne Reedová, zombieředitelka, stromový dům, 21.22

STŘEDA 1.8. - VELKÁ MÁMA

Stromový dům v ohrožení! Vuvuzela pronikavě řve. Tábor přepadli zombíci! Vstáváme, vstáváme! Musíme rychle zakročit a zneškodnit je!
Uffff, to byl budíček, všechny hnijící zombíky se nám však podařilo zlikvidovat. Největším likvidátorem se stává neohrožený bijec Patrik Lukáš.
Po snídani jsme se vydali na oddílové stanovištní soutěže. Celkem jsme se utkali v osmi disciplínách: káď plná krve, golf zombím okem, létající žaludek, úprk před hordou zombí, chlemtání krve, vykrvácení, sběr kostí, tahání střeva. Po celodopoledním snažení se vítězství podařilo ukořistit oranžovým, červení druzí, třetí modří a černí čtvrtí.
I dnes náš opevněný stromový dům sužuje neskutečné teplo, proto po obědě zahajujeme aktivity ve stínu, a hlavně hodně odpočíváme.
Také začíná první boj o ukořistění postapokalyptického odznáčku - Atlet. Počet vypínajících se ,,bobříků" na hrudi mnohých z nás ukazuje nováčkům, co jsme v minulém roce dokázali. Věřte, že se nedávají zadarmo. Bývá zvykem, že na zkoušku se přihlásí celé osazenstvo tábora, avšak pouze 2-3 úkol dokáží splnit. Placky na hrudi (+ podpis v Bobroknize) jsou chloubou všech pravých táborníků. Bobříci navíc svým majitelům přináší určité výhody - nemusí stát frontu na jídlo, posunutá večerka, voňavý toaletní papír, ...
Jack a jeho kamarádi nás dnes seznámili s vychytávkami, které má VELKÁ MÁMA (rozuměj auto). Tou se přepravují po městě a úspěšně odklízí bandy hnijících zombíků z cesty a zároveň si shánějí potřebné vybavení a suroviny do svého domu. Etapová hra, která nese stejný název, jako divadelní scénka, opět všechny týmy motivuje k obrovské akci a soupeření. Družstva jezdí ve Velkou mámou a snaží se ostatní vyřadit z provozu. Po hodinovém klání se dnes vedení ujímají černí Mozkocuci, druzí červení Srdcežrouti, oranžoví Nemrkváci a modří Krotitelé zombí.
Protože jsme se všichni pořádně zapotili ve velkém závodě, po večeři si zasloužíme sprchu. Konečně vypadáme a voníme jako lidé a nééé jako hnijící mrtvoly :-) Těsně před večerkou si ještě poslechneme dalších pár kapitol z knihy Poslední děti na Zemi, kde pokračuje další dobrodružství Jacka Sullivana a jeho kamarádů.
Těšíme se, co nám přinese zítřek.
Dobrou noc.
- Lynne Reedová, zombieředitelka, stromový dům, 00.22

ÚTERÝ 31.7. - CESTA ZA QUINTEM

Kdo si myslí, že se dnes ozvala píšťalka k budíčku, ten se hluboce mýlí. V 7.30 se z reproduktorů linou taneční písně, a rozcvička probíhá s největším záporákem tábora - Blargem.
Když jsme se dosyta vyřádili na tanečním parketu a posilnili se snídaní, začalo pro všechny malé i velké táborníky turnajové dopoledne. Týmy se proti sobě utkali ve dvou soutěžních disciplínách - přehazované mozkem a souboji dvou kruhů. Po zápasech plných emocí a dramatických zvratů si vítězství odnáší tým oranžových. Na druhém místě se umístili červení. Modří společně s černými skončili na místě třetím.
Po obědě je všude takové vedro, že opět bereme útokem přilehlý potok, který nabízí úžasné útočiště před zničujícím sluncem.
V dnešní divadelní hře našich kočovných herců se opět přesouváme do stromového domu, kde se Jack Sullivan pokouší opravit rozbitou vysílačku a spojit se s jediným nejlepším kamarádem Quintem. Spojení se po několika pokusech daří navázat a Jack se dovídá, že jeho přítel je mimo ohrožení útoku zombí. Rozhoduje se ho přes nebezpečně zamořené město navštívit. Hledá nejlepší cestičky, uličky, pěšinky, jak se přes zombí dostat ke spolužákovi ze školy. Po skolení několika mrtváků je jeho cesta úspěšná. Oba kamarádi se tak po dlouhých 10 dnech opět setkávají.
Etapová hra nás zavede do zamořeného města, kde každý tým musí ze stromového domu projít přes nebezpečné zóny ke Quintovi. Cestu všem znepříjemňují zombí, které jsou velice hladové a lačné po lidském mozku. Dnes si zasloužené vítězství vybojoval tým červených Srdcežroutů, v závěsu se drží oranžoví Nemrkváci, modří Krotitelé zombí a čtvrté místo si vybojovali černí Mozkocuci.
Po večeři a před večerkou máme chviličku oddech a můžeme hrát sportovní hry. V jednom turnaji se utkávají naši postapokalyptičtí hrdinové proti Ema-týmu. Jak to dopadlo? S přehledem vyhrávají hrdinové.
Protože je opět veliké teplo, uléháme na plachtu a chystáme se na naší druhou noc pod širákem s pohádkou. Dobrou noc.
- Lynne Reedová, zombieředitelka, stromový dům, 23.54

PONDĚLÍ 30.7. - STROMOVÝ DŮM

Píííííííííííííííííííííííííííííííísk!
V 7:30 hod. se ozývá pronikavý hvizd píšťalky. Budí nás první noční hlídka, a my tak musíme vylézt z vyhřátých spacáků.
Po skvělé snídani, chleba s rybičkovou pomazánkou, nastává soutěžní klání v osmi zombí disciplínách. Utkali jsme se v aktivitách jako: valení zombího trupu, půlení zombí lebek, shromažďování zásob během apokalypsy, kresba zombíka, vrh zombí okem, zombí pazoura, krmení zombíků mozky a transport zraněného.
Po obědě si trochu můžeme odpočinout ve stínu okolních stromů a hrát deskovky, číst knihy a konat další klidné aktivity. Protože je ale opravdu velké vedro, oblékáme plavky, bereme ručníky a jdeme se osvěžit do přilehlého potoka, který se velice rychle stává koupalištěm, díky vznikající přehradě.
Těsně před odpolední svačinou stíháme zahrát živé pexeso, kde vybojoval výhru tým oranžových Nemrkváků.
Dnešní divadelní scéna nás přenáší do stromového domu hlavního hrdiny Jacka Sullivana. Spolu se svým parťákem musí sehnat potřebné suroviny: dřevo, vodu, maso...., aby svůj dům zabezpečili před vstupem nemrtvých zombí spoluobčanů. Etapová hra se nese ve stejném duchu. Po hodinovém klání je jasné pořadí. 1. místo obsadili oranžoví Nemrkváci, druhé místo je pro červené Srdcežrouty, v závěsu za nimi jsou modří Krotitelé zombí a černí Mozkocuci jsou dnes na čtvrté příčce.
Po nudlích s mákem k večeři probíhá focení - týmy v kostýmech a oddílových tričkách.
Protože se blíží večerka, celé osazenstvo tábora se přesouvá na plac, kde je přichystané promítání - Ferdinand.
Spíme pod širákem.
DOBROU NOC!
- Lynne Reedová, zombieředitelka, stromový dům, 0.50

NEDĚLE 29.7. - PŘED DVAAČTYŘICETI DNY

Česká Skalice je vzhůru nohama. Zombie se ale drží zatím ve stínu. Telefony jsou hluchý. Mobily, pevný linky, prostě všechno. I televize a většina rádiových stanic. Zatím se drží jen naše kronika.
Ráno většina vstává daleko před budíčkem a svým lomozením ruší těžce třímající zbytek. Tradičně přichází na řadu prodloužená rozcvička v podobě běhu do sousední vísky - dle očekávání přinesla několik slz na tváře, ale stoprocentně zajistí hladký průběh zbytku tábora (stejně jako každý rok).
V kuchyni nám připravily chutnou krmi v podobě vánočky a výborného kakaa. Po občerstvení přebírají oddíly dle umístění ve včerejší noční hře barevná trika a vrhají se na výrobu týmových vlajek, oddílového pokřiku a každý své poštovní schránky. Máme tu oddíl černých - MOZKOCUCI, modrých - KROTITELÉ ZOMBIÍ, oranžových - NEMRKVÁCI a červené - SRDCEŽROUTY.
Po odpolední svačině jsou všichni jako na trní. Každý se nemůže dočkat divadelního vystoupení vedoucích, které má za úkol uvést/vtáhnout děti co nejvíce do děje etapové hry. Dle pořadí ve 12 hrách se určí vítěz celotáborové hry 2018 - Zombíci... první hryznutí! Dnešní scénka, stejně jako etapovka nesla název Před dvaačtyřiceti dny. Prostřednictvím vtipného výstupu plného akčních scén, neuvěřitelných triků, talentu herců ochotníků a velké míry improvizace se snažíme dětem představit pravidla etapové hry. Ještě u večerky mnohá dítka předvádí oblíbenou scénku setkání Lindy se zombíkem.
V první etapové hře, která měla za cíl přesunout všechny účastníky o dvaačtyřicet dní zpět - do doby před apokalypsou a následného útoku zombíků na základní školu, se ukázali jako nejlepší modří společně s červenými. Dále se umístili černí a poslední zkončili tentokráte oranžoví. Po etapovce byla nutná sprcha pro celý tábor - všichni byli rudí od krve (barvy) od hlavy po patu.
V podvečer ještě proběhlo fotbalové utkání výběr tábora versus vedoucí, které zkončilo porážkou 1:5 pro děti. Po večerní hygieně jsme se již po druhé přesunuli k ohništi na večerní předčítání knihy - Poslední děti na Zemi, jež nám posloužila jako námět pro letošní celotáborovouhru.
Nyní děti odpočívají a když vědí, že se do jejich čela postavil nejakčnější postapokalyptický hrdina Jack Sullivan, nemusejí se bát o své bezpečí. Všichni přežijí!

- Quint Baker, správce stromového domu, 00.18

SOBOTA 28.7.

Několik minut po třinácté hodině autobusem zazněl pronikavý řev. Následně jsme uslyšeli vytí jako od Godzily a celé vozidlo se naklonilo ke straně. Uvnitř to potemnělo. Něco zakrývalo okna kolem dokola. Pracka nějaké obludy!
Nestvůra naklonila autobus, takže zadní část mířila nahoru. Všichni jsme se skutáleli uličkou jako kuličky v hracím automatu a naráželi jsme do sedadel. Kolem lítaly baťohy, řízky a kartonové štíty.
Najednou jsme se zastavili - všichni jsme leželi na hromadě u předních dveří.
Příšera zmáčkla tlapou autobus jako prázdnou plechovku od limonády, přední dveře se s hlasitým kovovým cvaknutím otevřely a všichni jsme vypadli na parkoviště.
Okolo nás stála snad stovka nemrtvých.
Měly shnilou, místy fialovou kůži, posetou hnisavými boláky, která se jim na několika místech odlepovala z obličeje. Šedé neživé vlasy a nažloutlé oči. Sténaly, řvaly a natahovaly po nás ruce ...
Na přemýšlení nebyl čas. Utíkali jsme před bandou zombií a věděli jsme, že nám moc času nezbývá.
Po dvojicích jsme se ubytovali ve větvích stromového domu (rozuměj ve stanech), které se nám stanou pro dalších 15 dní naším domovem. Následně jsme se rozdělili do čtyř oddílů vedených zkušenými postapokalyptickými akčními hrdiny (rozuměj vedoucími) a vyrazili na obhlídku nejbližšího okolí. Po seznámení posledních dětí na Zemi se svým vedením a po odpoledním občerstvení se pouštíme do prvních větších stmelovacích soutěží.
K večeři nám naše kuchyň přichystala skvělý bramborový guláš. Moc jsme si pochutnali. Poté jsme se všichni sešli na večerním slavnostním nástupu, vztyčili vlajku a dozvěděli se kupu informací k celotáborové hře. Čas velice rychle pokročil, ve 21.30 ze všech úst zazněla placem zpívaná večerka. Jen co se všichni zachumlali do svých spacáků, ozývá se z hloubi temného lesa volání o pomoc. Ihned všechny svoláváme a vyrážíme pátrat do temnoty po dalších přeživších (rozuměj noční hra). Dle zásluh a počtu zachráněných dětí si oddíly vybojovaly barevné tričko, které bude jejich označením při dalších příšeráckých aktivitách.
Nyní už každý definitivně vesele odchrupuje ve svém stanu a netrpělivě čeká, co nám zítřejší den přichystá.

- Quint Baker, správce stromového domu, 23.50

... Celý svět obsadily obrovské davy zombií a oblud! Hrůza, ze které se člověku ježí vlasy a jdou na něho mdloby. Před dvaačtyřiceti dny přišly nestvůry a všechno se změnilo. Na město udeřila apokalypsa. Ulicemi se blíží zombíci a další monstra. Jsou všude. Přeživších podle všeho zůstalo velice málo. Zombií se plouží ze všech směrů ...

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!