Kronika lidstva

Vážení rodiče, v Kronice lidstva si budete moci (snad) každý den přečíst, co vaše ratolesti na táboře prožívají. Omluvte prosím chyby, kterých bude pravděpodobně nemálo, zápisky vytváříme v pozdních nočních hodinách.

Praotcův dovětek: Spadlý strom na umývárnu nikomu nic nezpůsobil. Stalo se to ještě před budíčkem. Celý den nám dnes na Řípu prší a prší a všude máme spoustu bahna. Mokré oblečení sušíme v hangáru, kde topíme v kamínkách. Uvnitř tohoto velkého stanu se teplota pohybuje okolo 40 stupňů.

Říp 22.04 

Se squidy nejvíce zatočili modří Utopenci. Druhé místo si vybojovali růžoví Gladiátoři. Dále se umístili zelení Drtiči squidů a červeným Strážcům evoluce se hold odebere za poslední místečko jeden exponát z Monumentálního památníku.

Říp 22.10 

Nejlépe se podařilo sestavit servisní jednotku Strážcům evoluce. Na druhém místě se v etapové hře umístili modří Utopenci. Dále pak zelení Drtiči squidů a poslední končí růžoví Barbie gladiátoři. Etapovku jsme krásně stihli v mezeře mezi skoro celodenními nemalými dešťovými přeháňkami. Déšť nám bohužel překazil i večerní slavnostní shromáždění. Tak, tak jsme stihli po večerním relaxačním sportování doběhnout každý do své chatrče. Pouze jedna odvážná čtveřice ještě plní v jídelně pod střechou bobříka škrábání brambor a rovněž hlídka se zde ukrývá před padající vodou.

Říp 22.15

V dnešní etapové hře si zaslouženě první místo vybojovali modří Utopenci. Dále skončili růžoví, zelení a poslední tentokrát červení. Vítězové si do Monumentálního památníku lidstva umístí dva objekty z historie, druzí jeden, třetí žádný a bohužel týmu na posledním místě ze jeden exponát z památníku odstraní. 

Říp 22.49 

Praotcův dovětek

Poté, co letadlo dosedlo na rozpraskanou přistávací dráhu, se hlavní hrdinové nestačí divit, co na místě najdou. Budova opuštěná, ranvej zarostlá bujnou vegetací a nikde ani živáčka. Na hlavní protagonisty dokonce přímo na letišti zaútočí divá zvěř. Vlčí smečka je velmi dotěrná. Hrdinům se před ní podaří skrýt až v jedné z budov komplexu. Ven nemohou, a tak začnou místo prohledávat a snášet nejdůležitější věci pro přežití. V dnešní etapové hře si první místo vybojovali ZELENÍ Drtiči squidů. Druhé místo obsadili MODŘÍ utopenci, třetí ČERVENÍ Strážci evoluce a poslední končí RŮŽOVÍ Barbie gladiátoři.

Říp 23.29 

Sobota 29. 7.

Kleopatra, César, císař Caligula, Herkules, Eliška Přemyslovna, Leonidas, Kat Mydlář, Alžběta Bavorská, Tesla v kraťasech a spousta dalších postav z historie, jež dneska po ránu opustili autobusem Varnsdorf, hlásí bezproblémový příjezd na táborovou základnu do Města přeživších na Říp. Na Větrník jsme dorazili po třech hodinách jízdy (cca 13.00) a hned na to následovalo zabydlování v přidělených chatrčích, seznámení s personálem a uvedení do příběhu celotáborové hry Evoluce. Po řízku s chlebem došlo k rozdělení do čtyř tlup (děti do oddílů) a seznámení se ve skupinách, boj o vedoucí a barvu oddílových táborových triček (hru samotnou jsme pro vydatný slejvák museli o půl hodinky posunout). Když osazenstvo spořádalo chutnou krmi k večeři (tradiční buřtguláš), proběhlo první předstoupení před praotce (večerní nástup v kostýmech) a světe div se - následovala upoutávka k divadelním scénkách PECKAA! Před desátou jsou již všichni zachumlaní ve svých kupkách sena. Nyní se nocí ozývá jen hrom v dálce a oblohu sem tam protne blek. Dobrou noc.

Praotec Čech, vojvoda slovanský, zakladatel české země, přemožitel squida zabijáka, ochranitel a slovutný vůdce přeživších, sprovuditel hlavonožců a rozmar evoluce, Říp 22.57

PŘED TÁBOREM

...Evoluce je nezastavitelná. Evoluce je nevyhnutelná. Před nikým se nezastaví. Ani před námi. Svět, jak jsme ho znali, již přestal existovat. Kometa, která dopadla na Zemi s sebou přinesla něco, co v ovzduší zapříčinilo zničení civilizace a squidům umožnila vylézt z moře. Život, jak jsme ho znali, se den ze dne na celém světě zhroutil. Lidé jsou evolucí odsouzeni k zániku. V tomto světě už pro ně není místo. V nastalé rozbujelé divočině v úkrytu vysoko v horách v Městě přeživších bojuje o holý život malá lidská komunita. Život v ní se vrátil do temného středověku a pomaloučku se dere kupředu. Moc hlavonožců však kvapem nabírá na síle. Tomu je zapotřebí udělat řádný konec! Zatočme se squidy jednou pro vždy. Stop chapadlům! Boj o existenci lidstva vypukne na Větrníku v sobotu 29. července po 13. hodině......

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!