Královský písař

Vážení rodiče, u Královského písaře si budete moci (snad) každý den přečíst, co vaše ratolesti v Gévaudanu prožívají. Omluvte prosím chyby, kterých bude pravděpodobně nemálo, zápisky vytváříme v pozdních nočních hodinách.

Pátek 14. srpna - ZÁVĚREČNÁ BITVA: VLKODLACI VERSUS KRÁLOVŠTÍ

Poslední den se budíme na plachtě, kolem se sice trochu honí mraky, ale je stále teplo. Vyrážíme na rychlou rozcvičku, abychom byli připraveni na závěrečnou velkou bitvu. Ta začíná kolem půl desáté, spojí se oddíly černých a fialových a bojují proti červeným a modrým. Bitva je to opravdu dramatická, bojuje se na všech frontách, jednou ovládnou pevnost vlci a vzápětí je přemůžou lovci a jejich pevnost obsadí.

Po více než hodinové bitvě se ukazuje, že vítězí dobro - lovci poráží krvelačné bestie (černí a fialoví).

Po obědě se vydáváme naposledy do městských kádí, kde provádíme důkladnou očistu těla. Jen co se vysprchuje poslední vesničan, přižene se bouřka a celou osadu zaplavuje déšť. Ideální příležitost zalézt do slamníků a začít balit věci.

Kolem čtvrté hodiny vyhlašujeme výsledky. Celotáborová hra Gévaudan 1764 dopadla následovně: první místo si vybojoval tým fialových Půlnočních vlků, druhé místo obsazuje Červená smrt, třetí jsou Modří bojovníci a na čtvrtém místě končí černí Vlkožrouti.

Následně probíhá vesnický jarmark, kde si každý lovec či Karkulka mohou za vydělané kůže pořídit rozlišné zboží. Po večeři se přesouváme k závěrečnému táboráku, kde si lovci zahalekají do rytmu kytary. Pak nás čeká jenom obřad Iluminace - každý účastník tábora umisťuje svíčku, kterou mu zapálí někdo, komu mu s ním bylo v Gévaudanu nejlépe, na místo v táboře, kde se mu líbilo nejvíce. Dobrou noc.

Gebhrůta, řeholnice; Versailes 23.15

Čtvrtek 13. srpna - MARIE VALETOVÁ

Vítá nás další krásné slunečné ráno a my opět vyrážíme vstříct dobrodružstvím s bestií a vlkodlaky.

Po rozcvičce a snídani se vydáváme plnit další úkoly, které nás připraví na závěrečnou bitvu proti zlu. Trénujeme např: střelbu z muškety, lukostřelbu, střelbu z foukačky - tyto tři disciplíny zároveň rozhodují o tom, kdo získá bobříka Střelce. Bohužel po dvou hodinách zjišťujeme, že nikdo z osadníků gévaudanu nebyl v získání tohoto bobra úspěšný. Vydáváme se tedy na nácvik v hodu do nory, uspávací šipky, katapult, střelba do vlčích řad a hody do vědra.

Po obědě začíná polední klid, který se nese v duchu přípravy na bobříka zdravovědy, proběhne teoreticko-praktická příprava. Účastníci se mohou večer pokusit splnit těžký test a dokázat, že si bobříka zaslouží.

K svačině nás čeká příjemné překvapení - nanuky. Neocenitelné v přetrvávajících vedrech. Hned po svačině se vydáváme do divadla na poslední díl ságy Bestie - Marie Valetová. Strhává se boj mezi Antoanem a samotnou bestií. Už to vypadá špatně, ale v tu chvíli se na scéně objevuje Marie Valetová - jediná přemožitelka bestie. Marie zabodne své kopí do útrob nestvůry a dost ji poraní. Vzpamatuje se z toho netvor nebo ne? To uvidíme zítra při závěrečné bitvě. Nechme se překvapit.
V dnešní etapové hře je našim úkolem zabít co nejvíce vlků pomocí malého kopí. Vítězem jsou dnes: fialoví, o druhé místo se dělí černá a červená a třetí místo dnes patří modrým.

Po večeři začíná relaxační sportování: Bramball, chůdy a další. A odvážlivci se snaží o získání bobříka zdravovědy.

Nyní uléháme na plachtu pod širé nebe a usínáme při pohádce. Dobrou noc.

Gebhrůta, řeholnice; Versailes 00.05

Středa 12. srpna - NÁSTRAHA PASTÍ

Přesně o půlnoci se ozývá hvizd píšťalky, která oznamuje budíček. Jednou za 1000 let se vyskytne přírodní úkaz, kdy slunce nevyjde a den je tak celý zahalený tmou. Začíná nám tedy den, jako každý jiný: nástup na rozvičku, čištění zubů, snídaně, divadelní scénka, etapová hra - svíčkový fotbal, vyhlášení výsledků a večerní čištění zubů. A půl druhé máme splněno a uléháme do čeledníků. 

Ten opravdový ranní budíček je tak odložen na později, než je zvykem.

Po snídani začínají turnaje: Král vlkodlaků a Stavba klášterní zvonice. V první hře vítězí fialoví, červení, černí a modří. Druhou hru ovládli červení, černí, modří, fialoví.

Po výborném řízku s bramborovou kaší k obědu, začíná polední klid, během kterého se chystá křest nováčků na táborníky. Král Ludvík ustřihl každému pramínek vlasů jako oběť pro bestii. Pozřeli lektvar z vlčí krve a nakonec překonávali bažiny gévaudanského lesa.

Po svačině se vydáváme do divadélka, kde se opět shledáváme s našimi známými kočovnými herci, abychom shlédli další pokračování cyklu Bestie - Nástraha pastí. Po hodinovém zápolení vyhrávají modří, červení, fialoví, černí.

Po večeři zahajujeme další bobrování, tentokrát v dovednostech vázání uzlů. Přihlásilo se 7 účastníků, úspěšných bylo 5. Gratulujeme.

Je něco málo po deváté hodině a my uléháme do slámy, abychom načerpali energii do dalšího dne. Dobrou noc.

Gebhrůta, řeholnice; Versailes 21.33

Úterý 11. srpna - VE VLČÍ NOŘE

Budíček, rozcvička, snídaně. SNÍDANĚ! Dnes jsme si pochutnali na kupě palačinek. Mňam, mňam, mňam.

Pak nás již čekají dopolední stanoviště, kde si každý dozajista přijde na spoustu kůží. Poměřili jsme síly v následujících disciplínách - křížem krážem skrz království, transport pokousaného Josého, oprava kláštera, v noci v lese, trojhod, vesnická káď, zatopená jeskyně a dýka na dně.

V rámci poledního klidu se chladíme v hrázi na soutoku za jídelnou, tvoříme ze zažehlovacích korálků, hrajeme deskové karetní hry a relaxujeme.

V divadle jsme s otevřenou pusou a úžasem ve tváři sledovali, co se to stává s Josém. Zranění se zanítilo a kletba postupně začala ovládat jeho tělo. Začíná se proměňovat. S Gebhrůtou je to také jasné. Zardousila venkovanku. Co si má počít chudák královský lovčí? Vypadá to, že si bestie začíná tvořit armádu na chystanou poslední leč proti královským. No uvidíme.
Antoan mění opět taktiku lovu a zaměří se na mladé vlky. Postupně je začne vytahovat samicím z nory. To se však nelíbí alfě bestii, která ho pěkně prožene a zaváže se mu, že v pátek to má spočítané.

Po zapékaných těstovinách se na přilehlé mýtině uskuteční branballový turnaj lovců proti vrchnosti. Královští poráží čeledíny 64 ku 41.

Ludvík XV., Jeho Veličensto král, Versailes 22.45

Pondělí 10. srpna - KRÁL SE ZLOBÍ

Trumpeta oznamuje příchod nového dne a budíček. Pomalu a jistě se na nás lepí únava, a tak se nikomu z vyhřátých čeledníků nechce vyskočit.

Po snídani opět trénujeme nástupy, protože někteří stále nevědí, co mají dělat.
Po svačině se vydáváme na lov vlčích kůží, které získáváme v několika disciplínách: plavání, chůze v močále, pachové značky a vlčí čenich.

Po obědě si zaplaveme v přilehlé říčce, protože stále panuje vedro k zalknutí. Kdo se dostatečně zchladil v ledové vodě, obratem navštěvuje kádě s teplou voňavou vodou a mýdlovými bublinkami.

Těsně před odpolední svačinou se na okraj Gévaudanu přibelhá stará a vrásčitá babka perníkářka, u které si vesničané mohou zakoupit sladkou pochutinu. Má to jeden háček, vyšplhat se na nejvyšší a nejprudší horu okolí. Všichni tento úkol zdárně splnili, pravděpodobně hnáni touhou po sladké odměně.

Během svačiny spadlo na obyvatele pár kapek vody, naštěstí jen krátká, drobná přeháňka, která se brzy přehnala a my můžeme vyrazit do místního divadla, kde napjatě sledujeme pokračování Bestie - Král se zlobí. Král se rozhodl navštívit své statky, města a vesnice a zkontrolovat, jak se rozvíjí. Je však nemile překvapen, protože všude je bída, nikdo nemá morálku. Vrchní lovčí spí, místo toho, aby zabíjel vlky. Vlci a bestie honí vesničany, klášter je na pokraji zhroucení. Daně se neplatí. Antoan s Gebhrútou přemýšlejí, jak si krále udobřit. Společně přijdou na to, že královi obstarají safírový náhrdelník, který mu předají na dožínkových slavnostech.

V etapové hře se naši vesničané vydávají do hloubi lesa a pátrají po safírech. Vyhrává oddíl, který ze safírů navlékne delší náhrdelník. Po hodinovém klání se vedení ujímají červení, fialoví, černí, modří.

Po večeři se pouštíme do plnění bobříka zoologa. Na tuto těžkou zkoušku se přihlásí pouze tři z obyvatel Gévaudanu, jen dva z nich odznáček získají.

Po dřívějším večerním nástupu zahajujeme karaoke, kde zpíváme a tančíme na oblíbené písně.
Ve čtvrt na jedenáct se vydáváme všichni do své kupky sena, znaveni po dalším náročném dni. Dobrou noc!

Gebhrůta, řeholnice; Versailes 23.37

Neděle 9. srpna - SPADLA KLEC

S ranním rozbřeskem se na kuchyni objevil plakát oznamující mezinárodní den: Den bez spodního prádla. Tento svátek jsme náležitě oslavili a spodnímu prádlu dali pro dnešek dovolenou.
Když se zapíská na snídani, zjišťujeme, že nikde žádná není. Musíme se pro ní vydat na cca 2 km vzdálené pole, kde jsou již připravené makovníky a mléko. Příjemné zpestření dne. Již od božího rána svítí slunce a na poli je doslova výheň, proto rychle dojíme a vydáváme se zpět do tábora, přicházíme akorát včas na svačinu.

Poté si zahrajeme gévaudanské pexeso, stíháme ještě hru Mravenci na medu a už se z kuchyně linou libé vůně. K obědu je připravený pečený vlkodlak (kuře) s bramborem a okurkovým salátem.
Horko je stále větší a větší, proto všichni vyhledávají stín a hrají deskové či karetní hry, nebo staví z korálků.

Po svačině se vydáváme do divadle, kde pokračuje již 7. díl z cyklu Bestie. Tentokrát s názvem Spadla klec. José a Antoan usilovně přemýšlí, jak zneškodnit všechny vlky, kteří zintenzivňují útoky na vesničany. Dvě selky jim poradí, ať zkusí jinou taktiku, klec ze stříbrných tyčí. Naši dva hrdinové se vydávají do hlubin lesů, aby tyto tyče nalezli. Během výpravy však Josého pokouše vlkodlak, jak to s ním asi dopadne? Po návratu do vesnice jim selky pomáhají se stavbou klece, do které se nakonec vlkodlak chytí.

Ve stejnojmenné etapové hře se naše 4 oddíly vydávají do lesů, aby nalezli potřebné tyče. Po padesáti minutách se vrací do vesnice, kde zahajují stavbu co nejvyšší klece. Dnešní pořadí je: červení, fialoví, modří, černí.

Po výborné večeři se věnujeme relaxačnímu sportování, někdo hraje fotbal, přehazovanou, jiní cvičí nebo hrají karty.

Dobrou noc.

Gebhrůta, řeholnice; Versailes 22.22

Sobota 8. srpna - GÉVAUDAN MÁ TALENT

Nad gévaudanskou osadou se rozednívá a přichází další parný slunečný den. Probouzí nás dravé pily lesních dělníků porážejících jeden strom za druhým. Hned po snídani se vydáváme na blízkou louku, kde společně trénujeme nástupy, abychom nemuseli neustále na někoho čekat a neztráceli tak drahocenný čas třeba při hrách.

Po obědě, žemlovka, se převlékáme do plavek a skáčeme do přilehlého potoka, kde se příjemně zchladíme. Ihned poté odcházíme ke kádím, kde provedeme důkladnou očistu těla voňavým mýdlem a teplou vodou.

Během poledního klidu zbývá čas na doladění posledních hereckých, pěveckých a tanečních detailů, protože po svačině nás čeká talentová soutěž Gévaudan má talent! Než se však přesuneme do hlediště, zahajujeme plnění dalšího bobříka, a to ohně. Přihlásili se dva gévaudanští čeledníci a 4 vedoucí. Bobřík to byl opravdu těžký, sehnat si vše potřebné k rozdělání ohně do 10 minut, vyjmenovat 9 zásad při rozdělování ohně, zvládnout poznávačku ohňů, sestavit 3 vylosované ohně a na 2 sirky jej zapálit. Úspěšná byla pouze vrchnost.

Hned po splnění bobříků se ocitáme před divadelní scénou, kde jsme svědky rozličných čísel a vystoupení. Od vyprávění vtipů, hádanek, básniček, po taneční kreace a divadelní inscenace. Po téměř dvou hodinovém kulturním zážitku vyhrává fantasy příběh s názvem Lovci vlků.

Po večeři zbývá čas na volné aktivity, chůdy, badminton, vybíjená a další.

Při slavnostním večerním předstoupení před krále byly slavnostně předáni bobříci. Následně se opět vydáváme do kláštera sv. Řehoře, kde si čteme vzkazy od rodičů. Nyní už se celým lesem ozývá spokojené oddychování, jen hlídka obchází panství. 

Dobrou noc.

Gebhrůta, řeholnice; Versailes 22.45

Pátek 7. srpna - GEBHRŮTIN RŮŽENEC

Když ustoupí noc, probozíme se všichni společně na celtě pod stožárem. Sluníčko začíná od samého rozbřezku nabírat na síle. Vítaná změna po propršených dnech a nocích. Zblajzneme loupáky k snídani a žízeň uhasíme kakaem.

Poté se pouštíme do druhého turnajového dne. Lovecké tlupy se pro tentokráte utkávají v přehazované s vlčí hlavou a hře Vesničané versus vlci. Pořadí prvního turnaje dopadlo následovně: fialoví, černí, červení, modří. Druhý turnaj ovládli fialoví. Dále se umístili černí, modří a červení.

O poledním klidu, když je vedro již nesnesitelné, skáčeme do potoka. BOŽÍ KOUPAČKA!

Po melounovém odpoledním občerstvení všichni uhání do hlediště, aby si zabrali nejlepší místa ke shlédnutí dalšího gévaudanského příběhu. V dnešním díle se dovídáme, co se děje s Gebhrůtou. Všichni si z předešlých epizod pamatují, že se chová podivně. Dnes jsme byli svědky první proměny v lykantropa a došlo tak na nejhoší. Nákaza se potvrdila. Vlkem ovládané gebhrůtino tělo v noci v lese roztrhlo ze svého krku růženec, který Gebhrůta ve dne pak postrádala. Královský lovčí Antoan s Josém však znají hvozd jako své boty a všechny kamínky z růžence se podařilo vrátit své majitelce. Společně s řeholnicí se všichni osadníci pomodlili za spásu Gévaudanu.

Etapovou hru Gebhrůtin růženec vyhrává oddíl fialových. Dále se umístili: červení, černí a modří.

V podvečer na gévaudanské mýtině probíhá branballový turnaj proti vrchnosti. Lovčíci bojovali ostošest, ale ani to jim nepomohlo. Výsledné skóre 47:88.

Pak již následovalo předstoupení před krále, vyhlášení výsledků a tradiční útok bestie na rozklepané osadníky. Nikdo nechce být pokousán a být oloupen o všechny vyčiněné kůže. Bestie si však nedá pokoje.

Dobrou noc.

Ludvík XV., Jeho Veličensto král, Versailes 21.06

Čtvrtek 6. srpna - ANTOANUV VÝSTŘEL 

Túúúúúúúú, celou osadou se nese zvuk lesního rohu, který nutí všechny vyskočit ze seníku a opět začít bojovat o holé přežití.

V devět hodin se ozývá opět zvuk rohu, kterým začínají uchazeči plnit bobříka Mlčocha. V půl osmé večer však už mlčí pouze 3 géavudanští obyvatelé. Inu, je to opravdu těžká zkouška.
Dnešní den se nese ve znamení turnajových klání ve dvou známých hrách: Branball, vlci útočí. Umístění v první zmiňované hře je následující: 1. místo černí Vlkožrouti, 2. fialoví Půlnoční vlci, 3. Červená smrt, 4. Modří bojovníci. Druhou hru ovládli fialoví Půlnoční vlci, černí Vlkožrouti, Červená smrt a Modří bojovníci.

Po rajské omáčce, která byla k obědu zahajujeme odpočinek, někteří obyvatelé osady hrají deskové hry, jiní tvoří z korálků.

Odpolední divadelní scéna nese název Výstřel Antoana. Antoan povolává další lovce a honce, jež mají nalákat vlky a skolit je. Lovci jsou dlouho bohužel neúspěšní, a tak musí Antoan zakročit sám. Je úspěšný a vlka přesně mířenou střelou na komoru skolí. 

Naši obyvatelé pak mají v následující etapové hře za úkol postřílet co nejvíce vlků a donést je do své osady. Po hodinovém soupeření jsou nejúspěšnější černí, červení, fialoví a modrým se dnes zadařilo nejméně.

Následuje tradiční opékání buřtů a volné aktivity - chůdy, lakros a další hry na které si jen vzpomenete.

V půl desáté se ozývá hvizd píšťalky a my uléháme na plachtu, kde promítáme film v letním kině.

Dobrou noc.

Gebhrůta, řeholnice; Versailes 7.57

Středa 5. srpna - MRTVÝ VLK, DOBRÝ VLK

Konečně se táborníci probouzejí do slunného rána. Jupííííí. Ihned panuje ve vesnici lepší nálada a všem se na nohou objevují místo gumáků pohodlné botasky. Bahno pomalu usychá. Den nastartuje náš ochočený vlk taneční rozcvičkou. Všichni si protáhnou svá těla všemožnými i nemožnými kreacemi a mohou se pustit do dalších činností.

Po kuličkách s ovčím mlékem ke snídani, procvičujeme další dovednosti nutné k poražení bestie: sáhni do nory, moudrost věků, kopím proti vlkovi, trakař s kůžemi, vlk, železné svaly, koželuh, hluboko v Gévaudanu. Opět si všichni mohli dle své šikovnosti přijít na řádné množství cenné vlčí kože.

Po špízech k obídku se společně postupně vydáváme do připravených necek, kde opláchneme pot a prach ze svých znavených těl. Následně každý osadník obdrží své oddílové triko a hurááááá na společné foto v tričkách a kostýmech.

Po krocanovi, který byl ke svačině, se vydáváme do divadla, kde probíhá inscenace 4. dílu Gévaudanská Bestie - Mrtvý vlk, dobrý vlk. Po téměř hodinovém zápasu proti krvelačným vlkům se vítězství ujímají Modří bojovníci, následováni červenými a fialovými, na třetím místě oddíl černých.

Pizza k večeři je naprosto skvělá, všichni jsme plně posilněni a proto se může uskutečnit turnaj v gévaudanské kopané a přehazované proti vrchnosti. Bestie v útoku královských doslova řádila a nasázela lovcům a myslivcům 15 fíků. Ochozy řvaly nadšením.

Teď už všichni znaveni uléháme do slamníku a temnými lesy se ozývá děsivé voaýýýýýý!!! Dobrou noc.

Gebhrůta, řeholnice; Versailes 22.53

Úterý 4. srpna - NOVÉ OBĚTI

Celou noc nám opět prší a ráno se tak celá osada probouzí do deště. Během dne se v okolí Gévaudanu prožene několik nemalých přeháněk. To nám však nebrání v pokračování v lovu na bestii. Ráno se lovci vydávají na trénování a zdokonalování ve vrhačských disciplínách, aby byli připraveni na boj z dálky: vrh vlčí lebkou, doutnák, povolenka k odlovu, vyražený zub, miska s granulemi, kladivo na vlky, haluzí přes hřbet, vidle na bestii. Dnes si vesničani vysoutěžili cenné trofeje v podobě vlčích kůží, za které si na konci výpravy můžou pořídit odměny.

Po zelím, uzeném plátku s knedlíkem k obědu doděláváme týmové vlajky a pilujeme pokřiky. Vše se zdařilo, a tak se vydáváme do divadelního hlediště na třetí pokračování hry Bestie - Nové oběti. Hladoví vlci se přibližují k vesnici a děsí všechny obyvatele. Naši dva hlavní hrdinové - Antoan a José, jako správní klaďasové, vyrážejí do akce. Vlčí mládě skolí holýma rukama a vrhnou se na kolosálního samce, kterého probodnou ostrým kopím. Úlovek donesou do vesnice, kde se nakrmí všichni obyvatelé. Cílem etapové hry je pak sesbírat co nejvíce vlčího masa a naplnit špajsky čeledníků k prasknutí. Vítězi jsou dnes dva týmy, Modří bojovníci a Půlnoční vlci. Druhé místo obsadila Červená smrt a třetí končí černí Vlkožrouti.

Po večeři Bloudíme v temném lese a následně se přesouváme do Kláštera sv. Řehoře, kde Gebhrůta řeholnice předčítá vzkazy od Vás, od rodičů. Následně zapějeme večerku a vydáme se na kutě každý do svého čeledníku. Dobrou noc.

Připomínka: Teprve dnes odpoledne přibyly v našem táboře poslední tři účastníci. Z toho důvodu jsme nemohli udělat oddílové fotky. V brzké době bude vše v naprostém pořádku.
Dále připomínáme, že není možné během probíhajícího tábora navštívit své děti. Děkujeme za pochopení.

Gebhrůta, řeholnice; Versailes 22.43

Pondělí 3. srpna - MONT MOUCHET

Celou noc nám prší, a proto se ráno obyvatele Gévaudanu obouvají do gumáků a pláštěnek.
Dopoledne tedy začínáme s výrobou vlajek a týmových pokřiků. Červení volí jako název týmu Červená smrt, černí Vlkožrouti, fialoví Noční vlci, modří vybrali název Modří bojovníci.

Po výborných karbenátcích k obědu nastal čas na úklid čeledníků a čechrání kupek sena. Shlédli jsme také naučný dokument o strategii lovu vlků, bestií a dalších potvor.

V odpolední divadelní scénce se přesouváme ke klášteru Sv. Gebhrůty na nejvyšší hoře Mount Mounchet, kde je pravděpodobně brloh nejhrozivější bestie. Po cestě se José a Antoan setkávají s několika obyvateli žijících v okolních lesích - babkou kořenářkou, nedoslýchavým poustevníkem, hřbitov s kostlivcem v kryptě na lesním hřbitově, švadlenkou v chýši, stařenkou s otýpkou klestí na zádech a jednonohým, jednorukým a jednookým hledačem barevných kovů v horském průsmyku, kteří našim hrdinům ukazují cestu ke klášteru. Po náročném výstupu je tu přivítá řeholnice Gebhrůta, s kterou se společně pomodlí za spásu Gévaudanského lidu a požehná jim v nadcházejícím honu.

V druhé etapové hře se povedlo urvat cenné vítězství týmu Modrých bojovníků. Dále se umístili společně na druhém místě červení s černými a na místě třetím končí fialoví. 

Po večerním předstoupení před krále ještě zaznamenáváme všechny výsledky do táborové mapy a následně lezeme každý do své kupky sena. Plac už jen přízračně ozařuje měsíc. Dobrou nooc.

Gebhrůta, řeholnice; Versailes 23.34

Neděle 2. srpna - JANA BOULETOVÁ, PRVNÍ OBĚŤ

Tramtadadáááá, královský trubač hlásí budíček. Všichni obyvatelé Gévaudanu natěšeně vylezli ze svých chýší a plni očekávání se nemohou dočkat nastávajících úkolů.

Po ranním Échauffementu (rozcvička) jsme navštívili místí krčmu, abychom zahnali hlad. Posilněni  vánočkou s kakaem vyrážíme s vidlemi, cepy a kosami prozkoumávat okolní hvozdy, kde pátráme po tvoru, jež požírá naše ovce a pasáčky. Dnešní cvičení bylo zaměřeno na týmové aktivity. Všichni jsme tak museli spolupracovat, abychom dosáhli co nejlepších výsledků. Utkali jsme se v následujících dovednostech: Noc v čeledníku, vymáčknutí mozečků, hromada mrtvolek, posilnění před lovem, transport zásob, žízeň jako trám, zásobování, úprk před bestií. Po celodopoledním zápolení se na prvním místě umístili černí, fialoví, červení a modří.

Po obědě napouštíme vesnické kádě, kde si všichni očistili svá těla. Následovaly drobné týmové aktivity k utužení kolektivu a hned poté jsme se přesunuli do divadelního hlediště a netrpělivě očekávali první díl divadelní inscenace s názvem Jana Bouletová - první oběť. Následovala stejnojmenná hra, kde jsme se snažili zachránit se před běsnícími krvelačnými vlky. Po hodině bylo rozhodnuto o vítězi. Vedení se ujímají fialoví, druzí červení, černí a čtvrtí dnes končí modří. To ale vůbec nic neznamená a v dalších dnech se pořadí může změnit.

Před večeří se na nás začíná snášet drobný déšť, který přechází v intenzivní pršení. V hloubi přilehlého gévaudanského lesa ještě stíháme jednu hru pod názvem Katastrofa. Déšť nás zahání do chýší dříve než je zvykem, což nám vůbec nevadí, protože jsme včera ponocovali, tak si dnes alespoň pořádně můžeme odpočinout. Brou nooc.

Gebhrůta, řeholnice; Versailes 22.42

Sobota 1. srpna 

Lovci, myslivci, hajní, karkulky a všichni venkované, jež dneska po ránu opustili autobusem Varnsdorf, hlásí bezproblémový příjezd na táborovou základnu na jihu Francie. Na Větrník jsme dorazili po čtyř hodinách jízdy a hned na to následovalo zabydlování v přidělených čelednících, seznámení s personálem a uvedení do příběhu celotáborové hry Gévaudan 1764. Po řízku s chlebem došlo k rozdělení do čtyř loveckých skupin (děti do oddílů) a seznámení se ve skupinách, boj o lovčí (vedoucí oddílů) v barvách táborových triček. Když osazenstvo spořádalo chutnou krmi k večeři (tradiční buřtguláš), proběhlo první předstoupení před krále (večerní nástup v kostýmech), vyhlásila se hygiena a hurá LETNÍ KINO! Před jedenáctou jsou již všichni zachumlaní ve svých kupkách sena. Nyní se nocí ozývá již pouze pronikavý vlčí vití. Uíí. Uíí. Dobrou noc.

Ludvík XV., Jeho Veličensto král, Versailes 23.31

© 2020 Martin Hoško; martin.hosko@sinstitut.cz; tel. 724948708
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!