OBRÁZKY Z MARIEFREDU

MAGNAROVY ZÁPISKY

VZKAZY DĚTEM

Vážení rodiče, pokud byste měli doma dítě, které by tábor mohl oslovit, nenechte si ujít informace z Mariefredu.

Ozývá se tep času a vchází temnota...
Mariefred se třese v základech. Tajná magická knihovna ukrytá pod kostelním návrším přitahuje zlé síly. Její ochrana slábne a svět se ocitá v ohrožení.
Grim, bílý had, Moroděj, Noční můra, vodník, myling, spiritus, zákeřní impové... plány černé čarodějnice se pomalu mění ve skutečnost.
V těchto nejistých časech sem do pěstounské rodiny přicházejí bratři Alrik a Viggo, krkavčí bratři, aby pomohli uchránit knihovnu. Černé čarodějnici však nemohou čelit sami. Tak na co čekáš? Neboj se, popadni neviditelné a neslyšitelné, dupot kočky, medvědí šlachy, ženské vousy, kořen skály, rybí dech, ptačí slinu a vydej se s námi na tábor akčním hrdinům pomoci.
Konec se blíží. Hladina magie a napětí stoupá.
A je to tady - závěrečný souboj!

PAX: Halloween

Schrödingerův institut Vás zve na letní tábor na Větrník s celotáborovou hrou vycházející z z desetidílné ságy o dvou bratrech Alrikovi a Viggovi ve světě nadpřirozených bytostí z hlubin staré severské mytologie.

V celotáborové hře bojuje o první místo čtyři až pět koedukovaných oddílů po 12 -15 dětech, každý oddíl si vybojuje barevné triko, kterým se pak družstva rozlišují; oddíl vede jeden vedoucí a jeden instruktor; během dne je zajištěna snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře; o případná drobná poranění se stará zdravotnice; děti si vyzkouší plno...

Dítě by nemělo mít ničeho hodně ani málo. Všechy věci by mu měly postačit do konce tábora. Pokud se stane, že si ratolest zašpiní své věci dříve, postaráme se o to, aby si potřebné věci přepralo a dalo usušit.
Uvažujte i tak, že dítě spí ve stanech pro dvě osoby. V každém stanu jsou dvě postele a...

Když se řekne tábor, tak si každý představí stany, oheň a hry. To je běžný pohled na tábor. Je však nutné si uvědomit ojedinělost tábora a fázi vývoje dítěte. Ve svém volném čase i ve škole jsou děti v okruhu několika vrstevníků, s kterými přichází do styku každý den. Většinou mají možnost si tyto přátelé vybírat. Jdou tedy cestou nejmenšího...

Každý, kdo někdy na táboře byl, ví, že když při rozdávání dopisů zaznělo právě jeho jméno, byl to ten největší zážitek, který jste v ten den zažili. Důvod je zřejmý. Dostali jste signál, že na vás někdo vzpomíná (pokud tedy zrovna nepřišla účtenka za plyn). Večer jste si dopis přečetli a někdy jste i uronili slzu.
Tábor je i...

Časté dotazy

01.09.2019

Tábořiště Větrník se nachází mezi dvěma potoky, přičemž na jednom z nich máme postavenou hráz sloužící v horkých dnech ke koupání. V bezprostředním okolí tábora se rozkládají lesy a v nich trávíme převážnou část dne (někdy i noci). Lesy jsou lehce prostupné a dají se v nich uskutečnit i hry na poměrně velkém území. Rozsáhlé lesní oblasti protínají...

Dokumenty, které jsou potřeba k odjezdu a nástupu dítěte na tábor.
Při nástupu na tábor je nutné odevzdat úplnou dokumentaci k přihlášenému dítěti.

Režim dne

31.08.2019

7:30 budíček, rozcvička7:45 hygina8:00 snídaně9:00 dopolední program 1.část10:00 svačina10.15 dopolední program 2.část12:00 oběd, polední klid14:30 odpolední program 1.část16:00 svačina16.15 odpolední program 2.část19:00 večeře20:00 slavnostní večerní nástup20:45 hygiena21:30 večerka